2024. május 6, hétfő - Ivett

2019. Szeptember 26. 09:03, csütörtök | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Végzetes divat terjed az utakon

Életveszélyes trendre hívja fel a figyelmet az Országos Mentőszolgálat.

Sok autós egy egyszerű csat segítségével hallgattatja el járműve figyelmeztető jelzését, hogy ne kelljen bekötnie magát vezetés közben.

"Fillérekbe kerül, mégis az életükkel fizettek érte" - beszédes címet kapott egy, a mentők Facebook-oldalán kedden reggel megjelent bejegyzés. Mint írják, az elmúlt időszakban több olyan halálos balesethez kellett kivonulniuk, ahol a biztonsági öv megmenthette volna az áldozatok életét. Ehelyett azonban csak egy egyszerű, olcsón megvásárolható csatot dugtak az érintettek a biztonsági öv csatlakozójába, ezáltal kiiktatva autójuk az öv használatára figyelmeztető jelzését.

"A világ alighanem legostobább terméke az a biztonsági öv csat, amit bárki megvásárolhat, aki nem félti az életét" - fogalmaz a poszt. A mentőszolgálat a tragikus kimenetelű balesetek kapcsán felhívta a figyelmet, hogy biztonsági öv használatával csökkenthető vagy elkerülhető a sérülések többsége.

Címkék: biztonsági öv

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból