2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2013. Szeptember 27. 10:03, péntek | Helyi
Forrás: BMRFK

Vádemelést javasolnak a félegyházi fiatalok ellen

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást egy 15 éves és egy 16 éves kiskunfélegyházi lakos ellen.

A személyek a rendelkezésre álló adatok alapján 2012. június és július hónapokban Kiskunfélegyházán több házba és egy telephelyre is betörtek, ahonnan többek között réz alkatrészeket, 100 kg vas hulladékot, tizenöt építési állványmerevítő csövet, egy kerékpárt, egy felfújható medencét, négy öntvény széket, egy babakocsit, egy gumimatracot és kettő társasjátékot, illetve horgász úszókat tulajdonítottak el.

Két alkalommal cselekményük közben megzavarták őket, ekkor nem tudtak semmit ellopni.

A fiatalokat 2012. július 16-án lopás közben tetten érték, ezt követően a rendőrök elfogták és előállították őket a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságra.

A nyomozók az egyik fiatalnál tartott házkutatáskor megtalálták és lefoglalták az ellopott tárgyak egy részét. A gyanúsítottak a bűncselekmény elkövetését kihallgatásuk során elismerték.

A rendőrség a nyomozást befejezte, a keletkezett iratokat 2013. szeptember 27-én vádemelési javaslattal küldi meg a Kecskeméti Járási Ügyészségnek.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból