Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2018. Június 01. 21:37, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Új üzemcsarnokkal bővült az Integrál Zrt.

Május 31-én avatták fel az új üzemcsarnokot, mely amellett, hogy húsz új munkahelyet is teremtett, a megnövekedett piaci igényeket is maradéktalanul ki tudja elégíteni a jövőben.

A több mint 916 millió forintos beruházásnak köszönhetően a továbbfeldolgozó, késztermékgyártó üzem 2000 négyzetméter beépített területtel, a legmodernebb gépekkel és kiszolgáló helyiségekkel, valamint 2700 négyzetméteres parkolóval épült meg.
A költségekhez a Nemzetgazdasági Minisztérium is hozzájárult több mint 400 millió, vissza nem térítendő támogatással.

Az avatási ünnepségen dr. Horváth Sándor elnök-ügyvezető igazgató megköszönte mindazok munkáját, akik támogatták a beruházás megvalósulását és akik a kivitelezésben közreműködtek.

Az ügyvezető-igazgató szavait követően Marczinko Zoltán helyettes államtitkár és Csányi József polgármester is méltatta az Integrál Zrt. tevékenységét és az új beruházás fontosságát.

Az államtitkár elmondta, hogy ez a nagy volumenű beruházás nemcsak az Integrál Zrt. számára, hanem minden élelmiszeripari cég életében jelentős siker. Az Integrál Zrt. mostantól egy sokkal hosszabb értékláncú, feldolgozott terméket előállító üzemmé válik.

Csányi József polgármester így fogalmazott:
- Még négy éve arról beszéltünk, hogy 10% fölötti volt Kiskunfélegyházán és környékén a munkanélküliség, ma büszkén mondhatjuk, hogy 4% alatti. Kijelenthetjük, hogy olyan felelősségteljesen, lokálpatriótaként gondolkodó vállalkozásokkal, cégtulajdonosokkal vagyunk körülvéve, akik elsődleges beruházási fejlesztési központjának a saját városukat, Kiskunfélegyházát tekintik. Ez mindenképp elismerendő és köszönjük szépen ezt a város nevében is – mondta városunk első embere.

(Fotók: Félegyházi Közlöny)

Címkék: Integrál Zrt.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 08:36, hétfő | Helyi

Kisvasúti Nap és Hajtányparádé augusztusban

2025. augusztus 8-án, 9-én és 10-én rendezik meg az idei Kecskeméti Kisvasúti Nap és Hajtányparádét.

2025. Július 20. 12:35, vasárnap | Helyi

„Zsúr”-ral ünnepelték meg a nagynevű író születésnapját

Az idei évben különleges eseménnyel ünnepelték Kiskunfélegyháza városában a neves író, Móra Ferenc születésének 146. évfordulóját.

2025. Július 20. 12:03, vasárnap | Helyi

146 éve született Móra Ferenc

Július 18-án, a Móra Ferenc Művelődési Központban található Móra mellszobornál gyűltek össze Kiskunfélegyháza egyik legismertebb szülöttjének tisztelői, hogy kifejezzék tiszteletüket.

2025. Július 20. 11:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2025. július 20. - ÉVKÖZI 16. VASÁRNAP