2024. május 3, péntek - Tímea

2017. Augusztus 16. 08:20, szerda | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Trükkös hívás? A legjobb, ha fel sem vesszük a telefont

Évente többszöri hullámban támadnak az idegen országbeli kéretlen hívások.

Mostanában az éjjeli órákban Libériából csengetnek fel sokakat ismeretlenek.

A telefonok kijelzőjén csak az látszik, hogy külföldi hívás, s két-három csengetés után leteszik. Aztán rövidesen, úgy negyedfél órán belül megint jön egy rövid csengetés. Az ember álmából félig felébredve automatikusan is felveheti a telefonját, netán visszahívhatja az ismeretlen számot. Mi ennek a veszélye, hiszen legendák keringenek a több tízezer forintos számlákról, a trükkös csalásokról?

A szakértők szerint a legjobb, ha nem vesszük fel a telefonunkat és nem is hívjuk vissza az idegen számot, főként, ha gyanúsan ismeretlen országelőhívóval kezdődik.

Ugyanakkor azt is állítják: ma már szerencsére nem lehet az informatikai szolgáltatókon keresztül tízezres számlákat generálni a trükkös hívásokkal. Sem amikor minket hívnak, sem ha netán visszacsengetnénk a számot. Persze jobb nem reagálni.

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál