2024. április 27, szombat - Zita

2016. Június 18. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: utikritika.hu

Tengerparti nyaralásra vágysz?

Bulgária jó választásnak tűnik? Őszintén a napospartról...

Bulgária a könnyen megközelíthető és viszonylag elérhető árú desztinációk közé tartozik. A víz hőmérséklete átlagosan 22 fok, a csapadék kevés, a napos órák száma magas – nem hiába a Napospart elnevezés, és levegő hőmérséklete is kellemes, így ideális lehet, egy kimondottan tengerparti, fürdőzős nyaraláshoz.

Ennél többet azonban ne várjunk, tőle, ahogy az alábbi úti kritikából is kiderül, Napospart „vacak hely lehet azoknak, akik nem akarnak se bulizni, se strandolni.”

Napospart dióhéjban

• Jó lehet gyermekes családoknak, bulizásra vágyóknak, nem jó a nyugalomra vágyóknak és azoknak, akik nem szívlelik a túltömött strandokat.
  • Jó referencia, hogy nagyon sok a rendszeresen visszatérő külföldi nyaraló.
  • A Napospart előnye, hogy közel van a nagyon kellemes Neszebarhoz.
  • 10 kilométer hosszú, sárgás színű homokos part.
  • Kevés a zöldterület.

10 dolog, ami tetszett

• Viszonylag olcsóság van, főleg a boltban vásárolható kaja és az ital tekintetében
  • Óriási a választék a szórakozás terén, masszív éjszakai élet
  • Távolsági buszokkal olcsón el lehet menni kirándulni, körülnézni a térségben
  • Igazán jó a strandolós nyaralásra, hosszú, elég szép, tiszta, homokos strandok
  • A Napospart tényleg napos, nincs annyi kockázata az esőnek, mint a Balcsin, ráadásul a hőséget enyhe szellők teszik elviselhetőbbé
  • Este a csaknem kiürült parton sétálni
  • Szépek a naplementék (a nap a Napospart mögött megy le), a napfelkeltéket ugyebár átalussza az ember
  • Júniusban és szeptemberben élvezni az elő- és az utószezon előnyeit, elkerülni a főszezoni zsúfoltságot
  • Vacak hely olyanoknak, akik nem akarnak se bulizni, se strandolni
  • Nagy a választék vendéglőkből

10 dolog, ami nem tetszett

• Több helyen, többször bunkók az eladók
  • A rendőrség résen van, résen is kell lenni a hotelzóna táján ólálkodó romák miatt
  • A félbehagyott építkezések látványa
  • Nem sok köze van az egésznek az igazi Bulgáriához, Neszebár "bolgárosabb"
  • Az éjszakai lokálok ajtón állóinak nyomuló invitálása (itt is)
  • A strand bárok átverős ügyletei
  • A sok bunkó nyaraló, akik szemetelnek a homokba
  • Júliusban és augusztusban turista fiatalok ezrei jönnek idei piálni és bulizni, a fürdés már nem is fontos
  • A simlis taxisok, előre alkudozni kell a viteldíjról (meg arról, hogy nehogy fejenként értse a tarifát...)
  • A Napospart (az Aranyhomok is) túlságosan erőlködik leutánozni Mallorca-t.

Vásárlás

Vásárlás szempontjából a kb. 40 kilométer távolságban lévő Burgasz kínálja a nagyobb választékot. A fő bevásárló utcák ezek: Alexandrovska és a Bogoridi, mindkettő közel a főpályaudvarhoz. A Naposparttól kb. 20 percre található Kableskovo település, ahol minden csütörtökön piacot tartanak. Jókat lehet lakmározni a sok imbiszbüfé és kis vendéglő valamelyikében. itt lehet igazán megismerkedni a bolgár konyhával, mert amit a Naposparton lehet enni, annak kevés köze van a bolgár konyhához. A piacon sok a ruhás bódé, s hát a minőség elég silány.

A naposparton elég sok bolt tart nyitva a nap 24 órájában.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok