2024. május 6, hétfő - Ivett

2013. Szeptember 18. 09:33, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Templomok éjszakája Félegyházán

Az idei évben szeptember 21-én rendezik meg a Templomok éjszakáját városunkban. A program hagyományosan a Szent István templomban zajlik. A szentmisét követően az ARS SACRA Fesztivál keretében nyílik meg a „CORPUS” című képzőművészeti kiállítás, melyet ifj. Gyergyádesz László, művészettörténész ajánl a közönség figyelmébe. Az orgonajáték után Kiss István bajai esperes plébános tart előadást „Az orgona mint az emberi lélek egyik kifejezője” címmel, közreműködik Leányfalusi Vilmos orgonaművész, a Főegyházmegye Liturgikus és Zenei Bizottság tagjai, 21 órakor. A bugacmonostori ásatásokról Rosta Szabolcs a Kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója beszél 22 órától. Palestrina Kórus 22.30 órától ad koncertet Szatmári Imre, a Szent István Templom kántora vezényletével, majd Tóth Csaba „A csontsíptól a basszusgitárig – érdekességek a zene történetéből” tart előadást címmel 23 órától. Végezetül Szatmári Imre kántor Szent István Templom és a zene című előadása hallható. A rendezvény ideje alatt 20.30 órától folyamatosan megtekinthető a toronyóra, a templompadlás, a templom harangjai, a harangjáték harangjai. A képzőművészeti gyűjteményből nyíló kiállítás október 20-ig várja az érdeklődőket a templom nyitvatartási rendjében, ill. a szentmisék ideje alatt. Egyéb esetben időpontegyeztetésre a plébánia telefonszámán – 76/467-039 – nyílik lehetőség.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból