2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2017. Január 03. 14:36, kedd | Helyi
Forrás: varos.kiskunfelegyhaza.hu

Tájékoztató a Kiskunfélegyházán történő sportorvosi ellátásról

Tisztelt Sportolók, Sportvezetők! A sportorvosi ellátás helye: Kiskunfélegyházi KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok, Orvosi szoba (Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 35.)

A szolgáltató sportorvos: Dr. Szabó Ildikó

Bejelentkezés, időpont egyeztetés: munkanapokon: 7:30 - 11:30 a (+36 30) 740-6617 vagy (+36 63) 311-372 telefonszámon,

Rendelési idő: hétfő 15 órától 18 óráig (csak előzetes bejelentkezés alapján!)

A vizsgálat menete: A sportorvosi szűrés során egy megjelenéssel megtörténik az anamnézis felvétel, a testsúly-, testtömeg-, vérnyomás-mérés, a fizikális vizsgálat, az EKG-, látás és színlátás vizsgálat, valamint a sportorvosi igazolás kiállítása, amennyiben az alább felsorolt dokumentumok is a rendelkezésre állnak:

Kitöltött és szülő által is aláírt sportolói kérdőív (kérjük, figyeljenek a kérdőív végén található „Igen válaszok részletezése” című kérdésre is. Itt kell leírni például, hogy miért feküdt kórházban, milyen sérülése volt, vagy milyen kezelt betegsége van.)

• TAJ (eredeti, másolat vagy telefonnal lefényképezett)
  • korábbi komolyabb műtétekről (pl. ízületi vagy csont műtét), illetve gondozott betegségekről (pl. asztma, szívzörej) lelet másolat
  • meghatározott sportágakban kiegészítő vizsgálati leletek (pl. szemészet, ortopédia)

Amennyiben ezek nincsenek a sportolónál, akkor azt egy másik alkalommal pótolni kell és addig nem adható ki érvényes sportorvosi engedély!

Az ellátás díja:

• 18 év alatti sportoló esetén: 1000,- Ft/alkalom
  • 18 év feletti sportoló esetén: 2000,- Ft/alkalom

A sportorvosi vizsgálat kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges. Ha valaki nem tud eljönni, a lefoglalt időpontot le kell mondani!

Tekintettel a hatalmas sportolói létszámra az előjegyzési idő minimum 2 hét.

Soron kívüli vizsgálatnál (ha ennél sürgősebben szükséges) a díj – a fent megjelölt vizsgálati díjon felül – 5000,- Ft. (Ez az Országos Sportegészségügyi Intézet által előírt összeg)

Lehetőség van sportorvosi vizsgálatra Dr. Szabó Ildikó rendelőjében is: Szentes, Klauzál utca 6.

Ebben az esetben is bejelentkezés szükséges a fenti telefonszámok valamelyikén.

További információhoz ahttp://szentes-vivamed.hu/vizsgalat.htm internetes oldalon juthat. A sportorvosi kérdőív letölthető ahttp://szentes-vivamed.hu/letoltsport.htm helyről, vagy az osei.hu weboldalról.

Címkék: sportorvos

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál