2024. május 6, hétfő - Ivett

2019. Február 23. 11:42, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Sportra termett óvodások

Oviolimpiának adott otthont Kiskunfélegyházán a Constantinum Intézmény Sportcsarnoka február 20-án.

A jeles sporteseményt - melyen több mint hetven kisovis mérte össze felkészültségét - a főszervező Rádi Dezső, a Constantinum Intézmény testnevelő tanára vezényelte le.

Az ünnepélyes megnyitón Balla László alpolgármester és Petyovszkiné Kovács Margit tagintézmény-vezető szólt a kilenc óvodából érkező izgatottan mozgolódó apróságokhoz és óvónénijeikhez.

A kicsik 30 méteres futásban, helyből távolugrásban és helyből kislabda dobásban mérték össze felkészültségüket a délelőtt folyamán.

A vidám hangulatú sportesemény végül eredményhirdetéssel zárult, ahol a szülők és érdeklődők is jelen voltak. Minden oviolimpiai résztvevő leány és fiú aranyszínű emlékérmet kapott, melyet Mindák József intézményvezető és az iskola tanítói nyújtottak át a kicsiknek.

A program végén az apróságok kitombolhatták magukat az ugrálóvárban, avagy Kátai Tibor néptánc-oktató és tanítványai jóvoltából betekintést nyerhettek a néptánc fortélyaiba is.

Eredmények:

1. Tóth Dániel - Constantinum Intézmény Óvodája
2. Juhász Miklós - Constantinum Intézmény Óvodája
3. Rogozsán András - Móra utcai Óvoda

(Fotók és információ: Barna-Pap Rozália / Fábián Adrienn)

Címkék: oviolimpia