2024. április 26, péntek - Ervin

2017. Október 01. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Sorra zsebeli be a díjakat

Sikeres évet tudhat maga mögött Szabó Tamás fekvenyomó bajnok.

A 46 éves félegyházi sportoló 2017-ben a magyar bajnokság megnyerése mellett aranyérmet szerzett az Európa-bajnokságon, a szeptemberi világbajnokságról pedig ezüstéremmel tért haza - adta hírül a napokban a Félegyházi Közlöny.

Régi vágya teljesült Szabó Tamásnak az EB megnyerésével, a nagyobb címek közül egyedül ez hiányzott a vitrinjéből. Az idei versenyszezont fekvenyomó Világkupával zárja, amire címvédőként készül.

Szabó Tamás az elmúlt évek során a fekvenyomás szűk elitjébe jutott. Első nagyobb eredményét 2012-ben érte el, a magyar bajnoki címet világbajnoki bronzérem, illett EB ezüst követte. 2016-ban a világbajnoki cím elhódítása mellett ugyancsak másodikként végzett az Európa-bajnokságon. A hőn áhított EB aranyat 2017-ben megnyerte Ausztriában, a csehországi világbajnokságon pedig ezüstérmet szerzett.

- Az idei esztendő pályafutásom legnehezebb időszakának ígérkezett, a magyar bajnokság mellett az EB-n, a VB-n is megmérettetem magam. A magyar bajnokság májusi megnyerésével jutottam ki a nyári Európa-bajnokságra, a szeptemberi VB-t októberben Világkupa követi. Nehéz végig versenyezni a teljes évet, január végétől folyamatosan készülök, pihenésre alig jutott idő.

Az Európa-bajnoki cím Szabó Tamás fő célkitézése közé tartozott a 2017-es esztendőben.

- Nagy kő, nagy súly esett le a szívemről, az EB arany felszabadulttá tett az év későbbi szakaszára. A csehországi világbajnokságon elért ezüstéremmel ugyancsak elégedett vagyok, kiélezett versenyen a pillanatnyi forma döntött a dobogós helyezésekről. Az elmúlt időszakban a világ élvonalába tartoztam, minden nagyobb versenyt megnyertem legalább egy alkalommal.

Szabó Tamás hozzátette, tervei szerint a 2018-as egri fekvenyomó világbajnokság lesz az utolsó nagyobb versenye, szép eredményt érne el hazai környezetben.

Eredmények:

• 2012. Magyar Bajnokság arany
  • 2013. Világbajnokság bronzérem
  • 2014. Európa-bajnokság ezüstérem
  • 2014. Világkupa aranyérem
  • 2016. Magyar Bajnokság ezüstérem
  • 2016. Európa- bajnokság ezüstérem
  • 2016. Világbajnokság aranyérem
  • 2016. Világkupa aranyérem
  • 2017. Magyar Bajnokság aranyérem
  • 2017. Európa-bajnokság aranyérem
  • 2017. Világbajnokság ezüstérem