2024. április 25, csütörtök - Márk

2016. Június 05. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Sokan bevállalták a 21 km-t is a móravárosi futóversenyen

Június 4-én tartotta 23. Kiskun Kupa utcai futóversenyét a Jogging Plus Szuperinfó futóklub. A rajt és a cél a József Attila Általános Iskola Platán utcai tagintézménye előtt volt.

A legkisebbek – 6 éves kor alatt - 200 métert teljesítettek, majd az általános iskolások következtek két kategóriában. Az alsósok 400, 600 és 800 métert futottak le, a felsősök pedig 1000 métert.

A futóverseny fénypontja a 11 órakor indított 21 kilométeres táv volt, melyet egyéniben és váltóban is teljesíthettek a sportolók. Pontosan két kört kellett futnia annak, aki bevállalta mind a 21 km-t, de volt olyan is, aki egy (10,5 km) vagy fél körre vállalkozott (5 km.). Bármelyik távolság tekintetében elmondható, hogy jól megválasztották a sportolók, mert kivétel nélkül mindenki teljesítette azt, amire nevezett.

A verseny eredményeiről később tudósítunk.