2024. április 24, szerda - György

2016. Július 05. 08:46, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Semmelweis-napi elismerések Kiskunfélegyházán

Semmelweis-nap alkalmából a városunk kórháza ünnepséget rendezett, melynek a Polgármesteri Hivatal díszterme adott otthont.

A jeles eseményen kitüntetésben részesültek kórházunk kiemelkedő munkát végző orvosai és egészségügyi dolgozói.

Minden év július elseje a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. Ezen a napon született Semmelwis Ignác, az anyák megmentője. Semmelweis Ignác nevét orvostörténeti múzeum, emléktábla, és orvosi egyetem is büszkén viseli. Születésnapjának évfordulóján városszerte csakúgy mint nálunk is július 1-jén ünnepséggel emlékeztek meg az anyák megmentőjéről.

Főigazgatói Dicséretben részesült:

Dr. Parczen Dénes főorvos (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Tóth Lászlóné ápoló (Krónikus Belgyógyászati Osztály).

Kórházért Elismerő Oklevelet kapott:

Dr. Szabó Edina adjunktus (Kardiológiai rehabilitációs osztály)

Kiváló Kórházi Dolgozó elismerést vehetett át:

Seres Zsolt betegszállító

Kiváló Előadó elismerést kapott:

Kasza Klára csoportvezető munkaügyi előadó

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elismerését vehették át:

Bori Henrietta ápoló (Kardiológiai Rehabilitációs Osztály), Molnár Lászlóné gyógymasszőr (Gyógyfürdő), Pappné Szabó Szilvia endoszkópos szakasszisztens (járóbeteg ellátás)

25 éves jubileumi elismerésben részesültek:

Busáné Szarvas Katalin diplomás ápoló (Krónikus Belgyógyászati Osztály), Csáki Mária pulmonológiai asszisztens (Tüdőgondozó), Csányi Csaba karbantartó (Műszaki osztály), Géczi Beáta ápoló (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Keresztesiné Ipacs Rozália adminisztrátor (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Seres Imre Lászlóné röntgen asszisztens

30 éves jubileumi elismerésben részesültek:

Fehér Tamás telefonközpontos (Gazdasági csoport), Fórizs Istvánné röntgen asszisztens, Ozsvárné Dr. Cinke Klára főorvos, Rádiné Szabó Andrea ápoló (Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály), Száraz-Nagyné Eszik Andrea kisegítő (Gazdasági csoport)