2024. április 27, szombat - Zita

2015. Március 20. 11:17, péntek | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Főplébánia

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

Nagyböjt 5. Vasárnapja - 2015. március 22.
Szerda: URUNK SZÜLETÉSÉNEK HÍRÜLADÁSA (GYÜMÖLCSOLTÓ BOLDOGASSZONY). FÜ

1) Ma este 5 órától litániát imádkozunk.
2) A festése miatt a Bibliaóra és a filmklub elmarad a jövő héten. Kedden a Szentségimádás az Irgalmas Jézus oltáránál.
3) Március 25-én, szerdán Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe lesz. Szentmisék reggel fél 7, 8 este fél 6 és 17 órakor a Kalmár kápolnában lesznek. Reggel 9 órától a Boldogságos Szűz Máriát köszöntjük az 1000 üdvözlégy Mária imádsággal, amit az oldalkápolnában imádkozunk. Kérjük a kedves testvéreket, minél többen vegyenek részt az imádságon. Az esti szentmisét a Szent Mónika közösség szándékára mutatjuk be. A szentmise keretén belül lesz az adoptációs fogadalomtétel, melyre jelentkezni a plébánia hivatalban lehet. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
4) Április 26-án Jótékony célú előadás lesz délután 3 órakor a Művelődési központban. Részletek a következő heti hirdetésekben közlünk.
5) Március 27-én pénteken este városi keresztútra hívjuk a testvéreket, amit a két egyházközség közösségi csoportjai vezetnek. A keresztút az Újtemplomtól indul az este 6 órai szentmise után. (Templomunkban este ezért nem lesz szentmise).
6) Március 29-én Virágvasárnap, az Úr szenvedésének vasárnapja lesz. A Barkaszentelést a fél 11-es szentmise keretében végezzük.
7) A húsvéti betegellátást március 31-én Nagykedden délelőtt végezzük. Akik tudnak környezetükben idős, beteg emberekről, akik szeretnének szentségekhez járulni, kérjük jelezzék a plébánián.
8) Kedden és Pénteken 9-től 11-ig Karitász vásár van a Jókai utca 1. alatt.
9) Adóbevallások ideje van. Kérjük támogassák adójuk 1%-ával a Katolikus Egyházat és az Ótemplom Alapítványt.
10) Szentmiséket lehet egész évben előjegyeztetni a plébánián.
11) Zarándokutat szervezünk Lourdesba. Érdeklődni a plébánia hivatalba lehet.
12) Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok