2024. április 27, szombat - Zita

2015. Március 14. 11:36, szombat | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Főplébánia

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

Nagyböjt 4. Vasárnapja - 2015. március 15.
Csütörtök: SZENT JÓZSEF, A BOLDOGSÁGOS SZŰZ MÁRIA JEGYESE. FÜ

1) Ma este 5 órától litániát imádkozunk.
2) A kápolna festése miatt a Bibliaóra és a filmklub elmarad a jövő héten. Kedden a Szentségimádás az Irgalmas Jézus oltáránál.
3) A nagyböjti időben szerdán és pénteken keresztúti ájtatosságot tartunk este fél 5 órától.
4) Nagyböjt péntekjein hústilalom van.
5) Kedden és Pénteken 9-től 11-ig Karitász vásár van a Jókai utca 1.alatt.
6) Március 19-én csütörtökön Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe. Szentmisék reggel 7 és este fél 6 órakor lesznek. Ezen az ünnepen egyházközségünk férfi tagjaiért imádkozunk. A szentmise előtt este fél 5-től férfiak vezetésével imádkozzuk a rózsafűzért családjainkért, Szent József közbenjárását kérve. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves férfi testvéreket, minél többen jöjjenek imádkozni.
7) Jövő vasárnap elsőáldozásra való felkészítés lesz a fél 11-es szentmisére után.
8) Március 22-én gyűjtés lesz a Szentföld javára.
9) Március 25-én a Boldogságos Szűz Máriát köszöntjük az 1000 üdvözlégy Mária imádsággal.
10) Március 25-én az esti szentmisét a Szent Mónika közösség szándékára mutatjuk be. A szentmise keretén belül lesz az adoptációs fogadalomtétel, melyre jelentkezni a plébánia hivatalban lehet. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
11) Adóbevallások ideje van. Kérjük támogassák adójuk 1%-ával a Katolikus Egyházat és az Ótemplom Alapítványt.
12) Szentmiséket lehet egész évben előjegyeztetni a plébánián.
13) Zarándokutat szervezünk Romába és Lourdesba. Érdeklődni a plébánia hivatalba lehet.
14) Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok