2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Május 07. 12:45, csütörtök | Helyi sport
Forrás: -Szerk.-

Sakkbajnokság a Városalapítók Napján

Városalapítók-Kupa 2015 Kiskunfélegyháza Nyílt Rapid (Élő-szerző) Sakkbajnokság Kiskunfélegyházán, 2015. május 23-án.

Városalapítók-Kupa 2015
Kiskunfélegyháza Nyílt Rapid (Élő-szerző) Sakkbajnokság
Kiskunfélegyháza, 2015. május 23.

A verseny célja versenyzési lehetőség biztosítása-, a bajnoki cím és helyezések eldöntése-, rapid minősítési pontok szerzése-, módosítása mellett a sportbaráti kapcsolatok ápolása.

Május 23-án a Kiskunfélegyházi Honvéd Testedzők Körének rendezésében Sakkbajnokságot rendeznek a Kiskunfélegyháza, Petőfi Sándor Városi Könyvtárban és Műv. Központban (Petőfi tér 1.)

A verseny tervezett programja:

• 8.00 Regisztráció
  • 8.30 Megnyitó
  • 9.00 Fordulók
  • 15:00 Eredményhirdetés

A verseny lebonyolítása: svájci rendszer, 7 fordulóban. Játéktempó 15-15 perc, játszmajegyzés nem kötelező.

Résztvevők: MSSZ érvényes versenyengedély- ill. a külföldiek FRD-vel. Rapid-Élő-változásra előjegyezve.

Főbíró: Seres László (20/594-5321), e-mail (előzetes-nevezés): fotitkar@bkmsakk.hu

Jelentkezés 2015. május 20-ig előzetesen név, fide-azonosító- és egyesület közlésével. A helyszíni pót-jelentkezés külön elbírálás alá esik, mivel a versenyterem befogadóképessége korlátozott.

Nevezési cím, információ: Tanács István 6100 Kiskunfélegyháza, Szeder u. 15.(70/337-3354).

Regisztrációs díj:

• FIDE RAPID-Élő – nélküliek 2.000 Ft
  • Akinek van FIDE RAPID-Élője 1.000 Ft
  • KHTK versenyzők-, fide- címviselők-, fjúságiak-, szeniorok- kedvezményben részesülhetnek max.50%.

Helyezés eldöntése: Pont-, Egymás-elleni eredmény-, Bucholz-/Berger- érték. Azonosság esetén a bajnoki vagy díjazott helyekért villámjáték.

Díjazás:

• I-III. h. Serleg, I-VI. helyezett oklevél és tárgydíj.
  • A „Kiskunfélegyháza Városalapítók Hete Rapid Sakkbajnoka 2015” címet, vele serleget, és a KHTK különdíját, a csapatban leigazolt legeredményesebb játékos nyerheti el.
  • Különdíj(ak) elnyerése a megnyitón kihirdetett kategóriákban (pl. Hölgy-, Ifjúsági-, Serdülő-) legeredményesebbek részére (felajánlott támogatás függvényében) lehetséges.

A részvétel költségei (utazás, regisztráció, szállás, étkezés, egyéb) a versenyzőket-, a lebonyolítás a rendezőket terheli.

Egyéb: Döntetlen-ajánlat bármikor megengedett. A játékosnak joga van 10 percen belül megkezdeni a játékot, de a késés a gondolkodási időt terheli. Az itt nem szabályozott kérdésekben az érvényes (MSSZ magyar-nyelvű írott- és az íratlan) sakk-szabályokat kell alkalmazni. További részletek a kezdés előtt kerülnek ismertetésre. Óvást (egy nevezési díj összeg befizetése után) a helyszínen választott háromtagú zsűri bírálja el, mely összeg a panasz jogossága esetén visszajár, egyéb esetben a rendező pénztárába kerül.

Az Open mellett AMATŐR-KUPA versenyen bárki játszhat (nem kerül élő-feldolgozásra), benevezési díja 500 Ft. Díjazása a jelentkező-létszám-, összetétel-, felajánlások- és egyéb szempontok függvényében alakul!

A helyszínen büfé üzemelni fog.

2024. Április 29. 09:22, hétfő | Helyi sport

Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

Abonyban került megrendezésre az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokság, egyben Varga János Emlékverseny.

2024. Április 25. 19:43, csütörtök | Helyi sport

Félegyházi siker a szombathelyi SPARTAN versenyen

2024. április 13-án került megrendezésre Szombathelyen a SPARTAN Közép-Európai Régió versenysorozatának következő állomása, ahol Kiskunfélegyházát a 18 éves Szekeres Norbert képviselte.

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén

2024. Április 23. 19:53, kedd | Helyi sport

Ezüstérmet nyertek a platános asztaliteniszező lányok