2024. április 29, hétfő - Péter

2018. Március 30. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: egyazegyben.com

Rántott hús aminek a panírjához nem kell liszt, tojás és zsemlemorzsa sem

Rántott  hús aminek a panírjához nem kell liszt, tojás és zsemlemorzsa sem

Nem viszel be felesleges kalóriákat, és így is nagyon finom!

Csak a paníron kell változtatnunk, és már kész is az egészséges rántott hús! Erről akkor sem kell lemondanod, ha diétázol. Panírozhatunk ezzel a módszerrel akár szárnyat, combot, stb.

Hozzávalók 4 személyre:

• bors
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 kg csirkemell
  • 1 doboz natúr joghurt
  • 15 dkg zabpehely
  • 10 dkg sajt

Az egész megvan kb. egy 45 perc alatt.

Miután megmostuk a csirkemellet, vágjuk fel szeletekre. Keverjük bele a joghurtba a sót és a borsot, és nyomjunk bele fokhagymát. Következő lépésként a zabpelyhet le kell darálni. A húst forgassuk a joghurtos keverékbe, de nem baj, ha hagyjuk benne állni egy kis ideig, mert csak pácolódik, és omlósabb, finomabb lesz. Mielőtt elkezdjük sütni, a zabpelyhet keverjük össze a reszelt sajttal, és forgassuk bele a hússzeleteket.
Ha megvan minden, akkor tegyük a húst egy sütőpapíros tepsibe. Előmelegített sütőben 180 - 200 fokon süssük kb. 20-25 percig.

Címkék: panír, rántott hús

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból