2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Február 01. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Puncs

Téli összejövetelek elengedhetetlen, hangulatos itala a puncs. Ez a finom ital rendkívül sokféleképpen elkészíthető, több száz különféle változata létezik a hidegtől a melegig, a klasszikus angoltól a trópusiig. A „punch” eredetileg, perzsa nyelven ötöt jelent, vagyis az öt hozzávalót: alapszesz, citrom, fűszerek, tea és víz. A bólét gyakran emlegetik a puncs hideg verziójának, mert olyan szoros rokonságot mutat a punccsal. Az alábbiakban felsoroltunk pár puncsfélét, hogy mindenki el tudja készíteni a saját szájízéhez illőt.

Forró puncs

Hozzávalók: 1 l száraz vörösbor, 1 l narancslé, 250 g kristálycukor, 8 tojássárgája, 0,5-1 dl rum, 1 teáskanál fahéj, 1 teáskanál szegfűszeg, 1/2 csillagánizs.
A tojássárgáját cukorral elkeverjük, majd forró gőz felett robotgéppel habosra keverjük.
Amikor krémessé válik, apránként adjuk hozzá a vörösbort, amíg kissé lehűl.
Öntsük át egy nagy főzőedénybe, adjuk hozzá az összes vörösbort, narancslét, rumot és a fűszereket.
Négy-öt percig lassú tűzön, folyamatos kevergetés mellett főzzük, végül nagy puncsos tálban tálaljuk.

Eredeti angol puncs

Hozzávalók: 0,5 l édes vörösbor, 0,5 l édes fehérbor, 3 dl rum, 1 kg kristálycukor, 4 citrom, 4 narancs.
Hámozzuk le a gyümölcsök sárga héját. A héjakat 1 l vízzel felforralom, majd ezt követően hozzáöntöm az alkoholt. Ezután adjuk hozzá a cukrot és forraljuk össze. Csavarjuk bele a gyümölcsök levét, és jól keverjük össze, majd azonnal tálaljuk.

Trópusi puncs

Hozzávalók: 1,5 l ananászlé, 3,5 dl narancslé, 3,5 dl limonádé, 3,5 l víz, fél bögre cukor, 1 l gyömbér ízű üdítőital. Narancsgerezdek, cseresznye, eper a díszítéshez.
Keverjük össze az össze hozzávalót, kivéve a gyömbéres üdítőt, majd tegyük be a hűtőbe.
Tálalás előtt adjuk hozzá a gyömbért.

Alkoholmentes karácsonyi puncs recept
Hozzávalók: 1 l vanília fagylalt, 8 dl hűtött gyömbér ízű üdítőital, 2 pohár ananászlé, 2 pohár narancslé, fél pohár citromlé, negyed pohár méz, 2 teáskanál Maraschino cseresznyelé.
Keverjük össze az ananászlét, a narancslét és a citromlét a mézzel, majd tegyük a hűtőbe.
Egy puncsos tálba kis gombócokként halmozzuk fel a fagylaltot, majd öntsük rá a gyümölcslé és méz keverékét. Majd addig keverjük, míg a fagylalt teljesen feloldódik. Adjuk hozzá a gyömbéres italt, és tálaljuk.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból