2024. április 24, szerda - György

2016. Január 18. 12:24, hétfő | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Programok a Magyar Kultúra Napja alkalmából

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Művelődési Központ és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár szeretettel meghívja Önt a Magyar Kultúra Napja alkalmából szervezett rendezvényeire.

Program:
2016. január 21. (csütörtök) 17 óra Hattyúház

• Imre álma címmel kiállítás nyílik Makovecz Imre (1935-2011) Kossuth-díjas magyar építész rajzaiból.

A kiállítást megnyitja: dr. Gubcsi Lajos, a Magyar Művészetért Díj kuratóriumának elnöke. Köszöntőt mond dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke. Közreműködik: Varga Katalin, a Credo együttes tagja.

Január 22. (péntek) 14 óra – Hattyúház

• A magyar kultúra napja alkalmából Himnuszmondó verseny – a városi könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében – középiskolás tanulók számára a Himnusz születésnapján.

Január 22. (péntek) 17 óra – Művelődési Központ

• Ünnep műsor a magyar kultúra napja alkalmából. Köszöntőt mond: Csányi József polgármester.

Közreműködik: Meister Éva, Magyar Művészetért-díjas színművésznő, a Félegyházi Táncszínház Kulturális Egyesület, a kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és AMI kicsinyek kórusa.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).