2024. április 19, péntek - Emma

2017. Október 04. 14:51, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Ágnes asszony balladája a félegyházi táncosok előadásában

Arany János születésének 200. évfordulójának ünnepéhez kapcsolódva mutatta be a Félegyházi Táncszínház az 1853-ban keletkezett nagykőrösi balladát szeptember 30-án a művelődési központ színháztermében.

A Papp Nóra és Kátai Tibort által koreografált darab Arany János legismertebb művét dolgozta fel, melynek középpontjában a bűn és bűnhődés kérdése áll. A bűn elkövetése és annak következménye az emberi lélekre hat. A lelkiismeret elől menekülni képtelen személyiség megőrülésének útját kíséri nyomon a történet. Mindez a 2004-ben alakult Félegyházi Táncszínház előadásban páratlan élményt nyújtott a népes számban megjelent közönség számára.

Szereposztás:

• Ágnes asszony – Bálint Alexandra
  • Vőlegény – Keserű Benedek
  • Szerető: Agárdi Antal
  • Szellemek – Nagy Gergő, Dankó Dominik, Kürti Gábor, Papp Máté
  • Hajdú – Nánási Tamás
  • Bírók – Dankó Dániel, Dankó Dominik, Kürti Gábor, Papp Máté
  • Siratóasszony – Papp Nóra, Tükörkép – Mikus Rebeka.

Fotók: Félegyházi Közlöny