2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Február 07. 08:26, kedd | Helyi
Forrás: -szerk.-

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány vers- és prózaíró pályázatot hirdet.

A pályaművek témája egyrészt kötetlen, másrészt megadott témához kapcsolódóan kötött: pályázni lehet különdíjért a kiegyezés 150 évfordulója tiszteletére „boldog, békés idő” témában is (Kérjük, ez utóbbi esetben szíveskedjenek ráírni a pályaműre a „boldog, békés idő” jeligét.)
Pályázni lehet eddig még nem publikált művekkel. Pályázhatnak Kiskunfélegyháza és vonzáskörzetének lakói, valamint Bács-Kiskun megye alkotókedvű „tollnokai”. Egy pályázó, csak egy jeligéhez tartozó pályaművet adhat be.
A pályázatok beküldésének módja:
• postai küldeményként - nagy vagy közepes borítékban 3 példányban gépelve kérjük. A pályázati példányokra és a boríték külsejére csak jeligét kérünk ráírni (nevet nem!), s lezárt kis borítékba kérjük a pályázó nevét és címét (egyéb elérhetőségét).
vagy
• e-mail-ben: irodalmialapitvany@gmail.com címre csatolt fájlként World vagy PDF formátumban. A csatolt pályamű(vek)re szintén a jeligét (név nélkül) kérjük ráírni. Külön csatolt dokumentumként kérjük megadni az elérhetőségeket (név, cím, e-mail cím vagy telefonos elérhetőség).
Terjedelem: max. 10 oldal.
A formailag hibás, vagy határidő után érkezett pályázatokat nem tudjuk elfogadni.
A pályaműveket az alábbi címre kérjük postán beküldeni:
KISKUNFÉLEGYHÁZI IRODALMI ALAPÍTVÁNY 6100 Kiskunfélegyháza, Kazinczy u. 10-12. vagy irodalmialapitvany@gmail.com
Beérkezési határidő: 2017. március 8.
A pályaműveket külső és belső szakértői bizottság véleményezését figyelembe véve a Kuratórium bírálja el.
Ünnepélyes díjátadás a Költészet Napján, 2017. április 11-én 17 órai kezdettel a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban lesz, amelyre minden pályázót és érdeklődőt szeretettel várunk. A pályázókat a későbbiek során írásban is értesítjük az ünnepség pontos időpontjáról és helyszínéről.

Pályadíjak oklevelek mellett:
I. díj: 20.000 Ft értékű vásárlási utalvány;
II. díj: 15.000 Ft értékű vásárlási utalvány;
III. díj: 10.000 Ft értékű vásárlási utalvány vagy könyvjutalom;
IV. díj: 5000 Ft értékű vásárlási utalvány vagy könyvjutalom;

„boldog, békés idő”(jeligéjű) különdíj és további különdíjak;
Ezeken kívül „IFJÚSÁGI KÜLÖNDÍJ”-at is adunk ki, azon pályázók közül, akik nappali tagozaton általános vagy középiskolában tanulnak. Kérjük, hogy a jeligéjük mellett az „ifjúsági” szót is feltüntetni szíveskedjenek.

Tisztelettel:
a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány
Kuratóriuma

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén