2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Május 08. 08:51, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Országos Kollégiumok Olimpiája Kiskunfélegyházán

10. alkalommal rendezi meg a Kolimpiát a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma május 11-13-án.

A népszerű sporteseményen a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók Arany János Kollégiumi Programjában részt vevő 14 város közel 300 kollégistája mérheti össze tudását és ügyességét 7 sportágban (kosárlabda, íjászat, asztalitenisz, úszás-futás-rollerezés, futsal, zenés gimnasztika és sorverseny).

A jubileumra való tekintettel pénteken 14 óra 30 perckor a Kossuth iskolától a Kossuth utcán végigvonul a Kolimpián versenyző közel 300 diák, és a Béke téren nagyszabású flashmobbal veszi kezdetét a három napos sportrendezvén 15 órakor. Ezt követően a Kossuth iskola előtti útszakaszon lesznek a streetball mérkőzések, az íjászat és az asztalitenisz. Este zenés gimnasztikával zárul a pénteki program a Kossuth iskola tornatermében.

Szombaton csapatversenyben mérhetik össze tudásukat a rendhagyó triatlonban, hiszen a kerékpározás helyett rollerezni fognak a diákok az úszás és a futás mellett. Ezek helyszíne az uszoda Ezt követően a futsalé lesz a főszerep szombat délután a Honvéd Sporttelepen.

Vasárnap sorversennyel indul a nap a mezőgazdasági iskola tornatermében, ahol ezt követően a futsal döntő mérkőzései lesznek.
Az eredményhirdetést vasárnap 13 órára tervezik a szervezők a Kossuth iskola sportudvarán.

A rendezvényt megtiszteli részvételével többek között a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének főtitkára, és vezetőségének tagjai, a Fogyatékosok Országos Diákverseny és Szabadidősport Szövetségének főtitkára, a Magyar Diákszövetség regionális igazgatója, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke, Kiskunfélegyháza város polgármestere.

Részletes program:

Május 11. (péntek)
12:00-től regisztráció a kollégiumban
14:30 Csapatok felvonulása a Kossuth utcán a Béke térig
15:00 Ünnepélyes megnyitó és közös flashmob Kiskunfélegyházán a Béke téren
16:00 órától Streetball mérkőzések – Helyszín: Kossuth iskola előtti utcaszakasz (eső esetén az iskola tornaterme)
Íjászverseny – Helyszín a Kossuth iskola előtti utcaszakasz (eső esetén az iskola 4. emeleti raktere)
Asztalitenisz mérkőzések – Helyszín a Kossuth iskola előtti utcaszakasz (eső esetén az iskola aulája)
19:00 Vacsora
19:30 Technikai értekezlet (futsal, UFRatlon, kolimpikonok viadala)
20:00 Zenés gimnasztika – Helyszín: a Kossuth iskola tornaterme

Május 12. (szombat)
6:30 órától reggeli
8:00 órától ÚFRatlon (úszás, futás, rollerezés) – Helyszín: Városi Strand és Uszoda és a Hősök Parkja
11:30 órától: ebéd
13:00 órától futsal mérkőzések selejtesői – Helyszín: Honvéd Sporttelep (Jókai u. 54.), eső esetén a mezőgazdasági iskola tornaterme (Petőfi u. 2/A.) fiúk, Kossuth iskola tornaterme lányok
A futsal döntő mérkőzéseire május 13-án (vasárnap) 10:00 órától kerül sor a mezőgazdasági iskola tornatermében.
19:00 órától vacsora
20:00 – 22:00 Jubileumi műsoros est a Kossuth iskola tornatermében

Május 13. (vasárnap)
6:30 órától 7:30 óráig reggeli
8:00 órától kolimpikonok viadala – Helyszín: mezőgazdasági iskola tornaterme (Petőfi u. 2/A.)
10:00 órától futsal döntők – Helyszín: mezőgazdasági iskola tornaterme
12:00 órától ebéd
13:00 órakor X. jubileumi kolimpia zárása, eredményhirdetés – Helyszín: Kossuth iskola tornaterme

(Nyitóképünk: 2016. évi archív)

Címkék: kolimpia, kollégisták

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot