2024. április 25, csütörtök - Márk

2016. Február 23. 08:29, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Országos döntőnek adott helyszínt a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola székhelyintézménye

Országos döntőnek adott helyszínt a Kiskunfélegyházi József  Attila Általános Iskola székhelyintézménye

A 2006. február 13-án megrendezett Országos Természetismereti Verseny döntőjének a József Attila Általános Iskola szolgált méltó helyszínéül.

A Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola pedagógusainak eredménye, hogy az idei tanévben második alakalommal adott otthont az intézmény a Kalandpróba Országos Természetismereti Verseny döntőjének 2016. február 13-án.

A döntőt a Furfang Kiadó Kft. és az intézmény pedagógusai közösen szervezték meg.

A rendezvényt megnyitotta: Dr. Kása Zsuzsanna a Kiskunfélegyházai Tankerület igazgató asszonya, Feketéné Borbély Zsuzsanna intézményvezető, Miskolci Szilvia a verseny fővédnöke.

A döntőre az ország 9 településéről (Bátonyterenye, Budapest, Cegléd, Dunavarsány, Heves, Kiskunfélegyháza, Kóka, Öttevény, Szolnok) érkeztek a diákok és a felkészítőik, szüleik. Közel 30 tanuló küzdött a legjobb helyezésekért.

Amíg a gyerekek a versenyfeladatokat írták, addig kísérőik a Móra Ferenc Gimnázium Öveges Laborjában végezhettek el látványos kísérleteket, majd Jankovszkiné Dobó Anikó tanárnő és tanítványainak városbemutatóját tekinthették meg. Az eredményhirdetésig a tanulók a Móra Ferenc Gimnázium Öveges Laborjában végezhettek el látványos kísérleteket.

A természetismereti verseny végeredménye:

5. osztályosok: 1. Besze Kornél László Kiskunfélegyháza (József Attila Általános iskola), 2. Lassú Krisztina Heves ( Hevesi József Általános Iskola), 3. Retkes Réka Kiskunfélegyháza (József Attila Általános iskola).

6. osztályosok: 1. Farkas Péter Kiskunfélegyháza (Dózsa György Általános Iskola), 2. Schauer Lili Kiskunfélegyháza (József Attila Általános iskola), 3. Gulyás Gréta Kiskunfélegyháza (Dózsa György Általános Iskola).

7. osztályosok: 1. Szabó Máté Kiskunfélegyháza (Platán utcai Általános Iskola), 2. Horváth Balázs Kiskunfélegyháza (Platán utcai Általános Iskola), 3. Miklán András Kiskunfélegyháza (József Attila Általános iskola).

8. osztályosok: 1. Csibrány Bence Szolnok (Kőrösi Általános Iskola), 2. Jambrik Zita Zsófia Szolnok (Kőrösi Általános Iskola), 3. Beniczky Sándor Dunavarsány (Árpád Fejedelem Általános Iskola).

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot