2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2019. Április 28. 18:56, vasárnap | Helyi
Forrás: Szerk.

Országos Bajnokságot nyert Trungel-Nagy Zalán

2019. április 27-én, Balatonbogláron rendezték meg az év legfontosabb duatlon versenyét, amelyen a DMTK-KVSE Aquasport Egyesület Triatlon szakosztálya 8 versenyzővel képviseltette magát.

A Magyar Triatlon Szövetség által szervezett V. BÚI Országos Duatlon Bajnokságot a város központjában bonyolították le, a kerékpáros szakaszt a 7-es főút forgalomtól lezárt szakaszán, a futó szakaszokat a környező utcák, emelkedőkkel tarkított részén tehette meg az összesen 861 induló sportoló.

Trungel-Nagy Zalán a gyermek korcsoportban (2 km futás – 8 km kerékpár – 1 km futás) óriási küzdelemben, taktikailag jól felépített versenyzésével megszerezte a 2019. év Duatlon OB győzelmet.

A Duatlon Kupa kiemelt pontozású megmérettetésén a következő eredmények születtek még:

• Rogozsán Bánk – gyermek korcsoportban (2 km futás – 8 km kerékpár – 1 km futás) 77. helyezés,
  • Csontos Dóra – gyermek korcsoportban (2 km futás – 8 km kerékpár – 1 km futás) 4. helyezés,
  • Vincze Nádja – gyermek korcsoportban (2 km futás – 8 km kerékpár – 1 km futás) 13. helyezés,
  • Fricska Anna – ifi korosztály (5 km futás – 20 km kerékpár – 2,5 km futás) 10. helyezés,
  • Fricska Fanni – felnőtt nő korosztály (5 km futás – 20 km kerékpár – 2,5 km futás) 13. helyezés,
  • Kis Roland – újonc 2 korosztály (1 km futás – 4 km kerékpár – 0,5 km futás) 16. helyezés,
  • Szarka Ádám – felnőtt férfi korosztály (5 km futás – 20 km kerékpár – 2,5 km futás) 17. helyezés

A félegyházi sportolók felkészülését Bozsó István szakosztályvezető edző és Nagy Viktor edző segítették.