2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. Április 29. 07:30, szombat | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Nyitott nap a félegyházi múzeumokban

Április 29-én (szombaton) díjmentesen látogatható 9 és 17 óra között a Kiskun Múzeum, 9-13 óráig a Móra Ferenc Emlékház. A Petőfi Sándor Emlékház felújítás miatt jelenleg zárva tart.

Programok a Kiskun Múzeumban:

9 órától barangolás a múzeum állandó kiállításaiban

„Köszönettel igazgató úr” címmel a 110 éve született dr. Mezősi Károly tanár, iskolaigazgató, Petőfi- és Móra-kutató, múzeumigazgató értékmentő életútját bemutató időszaki kiállítás megtekintése.

15 órakor dr. Mezősi Károly kerekasztal-beszélgetés egykori diákok, munkatársak, ismerősök részvételével.

10 és 12 óra valamint 14 és 16 óra között Holló László után szabadon – második önarcképfestő képzőművészeti foglalkozás Molnár István Holló-díjas képzőművész vezetésével.

A foglalkozáson készített alkotásokat június 24-én, szombaton a Múzeumok Éjszakáján mutatják be. A Kiskun Múzeum Facebook-oldalán május 1-jétől közönségszavazást indítanak a beérkezett és a foglalkozásokon elkészített szelfikből, rajzokból.

Címkék: múzeum, nyitott nap

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.