2024. május 7, kedd - Gizella

2015. Május 05. 12:31, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Nyílt nappal ünnepelték Szent Flóriánt a tűzoltók

Szent Flórián ünnepe alkalmából ma (május 5-én) megnyíltak a tűzoltólaktanya kapui Kiskunfélegyházán. A tűzoltók védőszentjének megünneplését munkaszüneti nappal és nyílt nappal kötötték egybe a laktanyában, csak a készenléti egységek dolgoztak.

Flórián napját a tűzoltók ma is a személye előtti főhajtással tartják nyilván, hiszen az elkötelezett hivatástudat alapja a vállalt munkába vetett hit és a hagyományokhoz való ragaszkodás.

Sok kíváncsi tekintet követte nyomon a bemutatókat a délelőtt folyamán. Az általános iskolások kikerekedett szemmel figyelték, ahogy a roncs autóból kiemelik az áldozatot szimbolizáló bábut és nagy sikere volt a porral oltás bemutatásának is. A gyerekek beülhettek a tűzoltó autókba, magukra vehették a sisakot, kezükbe vehették és közelebbről megvizsgálhatták azokat az eszközöket, amelyek egy-egy mentéskor előkerülnek a roham autókból.

Teljes meggyőződéssel kijelenthetjük, hogy látványban és élményekben gazdag délelőttöt ajándékoztak ma a tűzoltók felnőttnek és gyereknek egyaránt.