2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Június 07. 10:10, csütörtök | Helyi
Forrás: -szerk.-

Múzeumok Éjszakája

A Kiskun Múzeum szeretettel hív mindenkit a 2018. június 23-án, szombaton megrendezésre kerülő Múzeumok Éjszakája rendezvényre. Helyszín a Kiskun Múzeumban folyó munkálatok miatt ezúttal a Petőfi Sándor Emlékház.

16.00 óra: Kapunyitás

PETŐFI SÁNDOR EMLÉKHÁZ HÁZ - UDVAR

16.00 – 21.00 óra:
Játékudvar - népi és ügyességi játékok gyermekeknek és szülőknek.
16.00 – 22.00 óra:
Szabadtéri alkotóműhelyek:
Holló László Képzőművész Kör Petőfi - illusztrációk kiállítása.
Helyben készült festmények, alkotások készítése alap grafikák és versek alapján kicsiknek és nagyoknak.
Terescsényi Endre Ifjúsági Képzőművész Kör műhelyében agyagozás, korongozás, fejmintázás, dísztárgyak készítése.
Fotósarok
– fényképészkedés korhangulatot idéző ruhákkal, fényképes paravánnal

PETŐFI-TERASZ
18.00 órától:
1848-as futárjáték. Hírvivők vetélkedése titkos üzenetekkel, kijelölt állomáshelyeken. A kikerekedett hírek felolvasása.
Petőfi hétpróba – játékos szellemi vetélkedő.
20.00-20.30 óra:
Posztold Petőfi! címmel színjáték. Előadja a Constantinum Színjátszó Köre, Tóth Csaba rendezésében.
22.00 órától: Bordal felolvasó, kávéházi hangulat a Petőfi-teraszon

PETŐFI SÁNDOR EMLÉKHÁZ HÁZ - KIÁLLÍTÓTEREK
18.00 órától a rendezvény ideje alatt:
Fekete János helytörténeti kutató emlékszobája: Mivel írtak elődeink? A lúdtoll és a gépírás kipróbálása.
Poéta zug: Írjunk mi is bordalt! Petőfi után szabadon – rímfaragó próba, versek felolvasása, jutalom bor a poétáknak.
Művész-tér:
Grafikai kis műhely. Előrenyomtatott lapokon grafikák színezése a művésztér kiállítási anyaga alapján. Önálló rajz, akvarellfestés. Az elkészült alkotásból kiállítás a rendezvény ideje alatt.

20. 30 órától a rendezvény ideje alatt:
Petőfi Sándor emléke és kultusza Kiskunfélegyházán c. kiállításban: Időutazás Petőfivel – rendhagyó tárlatvezetés életképekkel.

PETŐFI SÁNDOR EMLÉKHÁZ HÁZ - SZABADTÉRI SZÍNPAD

18.00 – 18.30 óra: Dél-Alföldi dallamok. Pázmándi Judit (népi ének) és Vas László (tekerőlant) műsora

19.00 Zozo Jazz koncert

20.30 Fusion Art koncert

24.00 Rendezvény zárása

Egész este büfé várja az éhezőket és a szomjazókat az éjszaka folyamán!
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

A rendezvény szervezői:
Kiskun Múzeum, Kiskunfélegyházi Képző- és iparművészeti Egyesület

A rendezvény támogatói:
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, Kiskun Múzeum Baráti Köre, Kiskun Múzeum Alapítvány, Móra Ferenc Művelődési Központ, Holló László Képzőművész Kör, Terescsényi Endre Ifjúsági Képzőművész Kör, Plain-Rock Egyesület (Rocktár), Petőfi Népe, Félegyházi Közlöny, Szuperinfó, RadioSmile.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében