2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Január 27. 11:20, péntek | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Móra Ferenc Emléknapok

2017. február 3-8-ig programok sora várja az Érdeklődőket a Móra Ferenc Emléknapok keretében.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Társaság, a Móra Ferenc Művelődési Központ, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Kiskun Múzeum tisztelettel meghívja Önt 2017. február 3-8-ig tartandó Móra Ferenc Emléknapok programjaira.

Február 3. (péntek) 10-16 óráig Móra Ferenc Műveiből olvasnak fel az általános iskolások a Hattyúházban.

Vendégek: Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája, Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája

16 óra: A Móra téri Móra-szobornál koszorúz a Móra Ferenc Társaság

Február 7. (kedd) 13-16 óráig felolvasással emlékeznek Móra Ferencnre a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Társaság és a Nyugdíjas Pedagógus Klub tagjai a Városi Könyvtárban.

Február 8. (szerda)

8 óra: Megemlékezés a Constantinum Intézményben

10 óra: Koszorúzás Móra Ferenc Daru utcai szobornál

14 óra: A Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola színjáték tanszakos növendékeinek és a Constantinum Intézmény Móra Ferenc Általános Iskola színjátszó szakkörének műsora a Művelődési Központban

17 óra: Múltba néző előadások Móra Ferencről: Ismeretlen Móra-fotók - Dr. Kürti Béla régész, a Móra Ferenc Múzeum ny. muzeológusának előadása.

Az elfeledett szülőháztól az emlékházig - Móra Ferenc szülőházának kalandos múltja - MÉszáros Márta múzeumigazgató előadása. Helyszín: Kiskun Múzeum

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Címkék: emléknapok, Móra

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból