2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Július 05. 15:16, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Miniszteri elismerést kapott Csősziné Juhász Ildikó, a félegyházi kórház ápolási igazgatója

Június 30-án vehette át miniszteri elismerését Csősziné Juhász Ildikó, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Kiskunfélegyházi Telephelyének ápolási igazgatója.

A Semmelweis napi központi ünnepségen Balogh Zoltán miniszter és Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkár adták át az elismeréseket a budapesti Vigadóban.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű szakmai munkája elismeréseként Semmelweis-díjat adott át:

• Dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főigazgató főorvosa, a Magyar Kórházszövetség elnöke részére

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült:

• Dr. Tóth Gábor, a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgatója.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate díjban részesült:

• Dr. Bogár Judit, a Bajai Szent Rókus Kórház szemész főorvosa,
  • Dr. Kovalcsik István Ferenc, a kecskeméti RES SANITARIA Betegségmegelőző, Gyógyító Bt. Házi gyermekorvosa,
  • Dr. Markó László, a Bács-Kiskun Megyei Kórház sebész és klinikai onkológus főorvosa.

Az egészségügy területén végzett magas színvonalú szakmai munkájáért Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült:

• Csősziné Juhász Ildikó, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Kiskunfélegyházi Telephelyének telephelyvezető ápolója,
  • Dr. Gyenes Vilmos, a Bács-Kiskun Megyei Kórház osztályvezető-helyettes főorvosa,
  • Dr. Molnár Mária, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főorvosa.
  • Az egészségügy területén végzett példaértékű szakmai munkájuk elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült:
  • a Bács-Kiskun Megyei Kórház Központi Klinikai Laboratórium kollektívája,
  • a Bajai Szent Rókus Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály szakdolgozói kollektívája.

A Semmelweis-nap alkalmából tartott ünnepségen az emberi erőforrások minisztere hangsúlyozta, csak az idén 40 milliárd forintot fordítanak a fővárosi egészségügy fejlesztésére.

A miniszter az elmúlt hét év eredményeit sorolva hangsúlyozta, hogy 77 kórházat újítottak fel, 23 rendelőintézet épült, illetve 54-et renováltak, és 30 új mentőállomással gazdagodott az ország, miközben 97-et felújítottak. Eközben 516 új mentőautót szereztek be, és 200 járművet még szolgálatba állítanak.

(Forrás: bacsmegye.hu, Fotó: Félegyházi Közlöny: Csősziné Juhász Ildikó Pap-Szekeres Anita, a Bács-Kiskun Megyei Kórház ápolási igazgatója társaságában látható.)

Címkék: Csősziné, Semmelweis

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból