2024. április 25, csütörtök - Márk

2018. November 28. 19:46, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Megkezdte működését a Kiskunfélegyházi Egészségfejlesztési Iroda

November 28-án jelentették be ünnepélyesen a Városháza dísztermében, hogy hivatalosan is megkezdte működését városunkban az Egészségfejlesztési Iroda.

Az iroda legfőbb célja, hogy a kiskunfélegyházi járásban zajló népegészségügyi folyamatokat támogassa, tevékenységi köre pedig az alábbi fő területeket öleli fel:

• Életmódváltó programok a táplálkozás, mozgás, dohányzás, alkoholfogyasztás terén.
  • Közösségi szintű egészségnevelési és egészségfejlesztési programok megvalósítása különböző színtereken, településeken, munkahelyeken és iskolákban.
  • Az egészségfejlesztéssel érintett helyi szervezetek, döntéshozók partnerhálózatba szervezése és a partnerhálózat működtetése.
  • Tanácsadás az egészségtudatos életmód érdekében.
  • Mentális egészségfejlesztés keretében végzett egyéni és populációs szintű preventív feladatok megvalósítása.

Az iroda jelenleg a Polgármesteri Hivatal udvarában található helyiségben végzik tevékenységüket, a későbbiekben pedig a megújuló rendelőintézet épületében lesznek megtalálhatók.

Az iroda szoláltatásait a félegyháziakon kívül Bugac, Bugacpusztaháza, Gátér, Pálmonostora és Petőfiszállás lakossága veheti igénybe ingyenesen.

A Városházán tartott alakuló összejövetelen elsőként Csányi József polgármester köszöntötte a megjelenteket. Beszédében elismeréssel szólt arról, mekkora örömöt jelent számára, hogy ilyen sokan jöttek el a megnyitóra, mert ez tükrözi azt, hogy mekkora igény van az egészségre, és jól látható, hogy nem csak a betegek gyógyítására kell energiát és pénzt fordítani, hanem a megelőzésre is.

Tóth Erzsébet Katalintól, az EFI irodavezetőjétől megtudtuk, hogy munkatársai segítségével lehetőséget nyújtanak az egyének számára a jógára, NordicWalkingra, gerinctornára, vízitornára, de szerveznek kerékpártúrákat és támogatják a dohányzásról való leszokást is. Ezen felül biztosítják a túlzott alkoholfogyasztással kapcsolatos intervenciókat, szerveznek drogprevenciós programokat, pszichológiai tanácsadást nyújtanak, és működik az irodában stressz-kezelés is.

Az iroda működését és munkatársait bemutató kiadványt Csányi József polgármester ajánlotta mindenki figyelmébe.

Az EFI munkatársai:

Általános egészségfejlesztési csoport:

Tóth Erzsébet Katalin szociológus, diplomás ápoló, egészségügyi szakmenedzser, a csoport és az EFI irodavezetője

Szívós Péterné Lídia szülésznő, diplomás ápoló, gyásztanácsadó
Tarjányi Gabriella védőnő

Mentálhigiénés csoport

Modok Ágnes pszichológus, tanácsadó szakpszichológus
Surányiné Pap-Ferenc Izolda védőnő, viselkedéselemző, online pszichológiai tanácsadó
Ficsór Anita egészségtan tanár, szociális- és mentálhigiénés asszisztens

Az iroda elérhetőségei:

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 1. (a Városháza épületében, az udvar felől megközelíthető)

Tel.: 76/562-094, 76/562-000/294-es mellék