2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. December 29. 15:39, csütörtök | Helyi
Forrás: BAON

Már árulják a tűzijátékokat

Beköszöntött a tűzijáték-vásárlás időszaka. A legtöbb helyen akciós áron szerezhetők be a különböző pirotechnika játékok, az ördögpatrontól a római gyertyán át a soklövetű telepekig.

Petárdázni tilos!

Hivatalosan december 28-tól lehet tűzijátékokat vásárolni, ettől függetlenül már napok óta „durrantgatnak”, lövik a tűzijátékokat a fiatalok, a családok, mondhatni bárki, aki szereti a fény- és hangjátékokat. Fontos azonban, hogy a tűzijátékot mindig ellenőrzött helyen szerezzük be, ahol a szakember pontos elmondja a használatával kapcsolatos tudnivalókat, például azt, hogy a pirotechnikai eszközök nagy részét csak Szilveszter napján 18 órától másnap reggel 6 óráig szabad felhasználni. A zugárusokat kerüljük, akik gyakran kínálnak petárdákat is, melyek használata minden körülmények között tiltott.

Címkék: petárda, tűzijáték

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi