2024. április 26, péntek - Ervin

2015. December 20. 14:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Manókkal mézeskalácsot sütni nem mindennapi

Kellemes programot nyújtott a karácsonyi készülődés közepette a Petőfi téri rendezvénysátorban december 19-én tartott mézeskalács sütés, melyhez hű segítői voltak a gyerekeknek az Északi-sarki Manók.

Sok szorgos kéz munkálkodott a finom édességek gyártásán és a kisült finomságok díszítésén is.

Az alábbiakban megosztunk egy igen egyszerű, könnyen elkészíthető receptet is.

Hozzávalók / 12 adag
A tésztához

450 g finomliszt
200 g porcukor
2 kávéskanál szódabikarbóna
1 kávéskanál mézeskalács fűszerkeverék
3 db tojás
2 ek vaj (puha)
200 g méz
1 csomag vaníliás cukor
A díszítéshez
120 g porcukor (átszitált)
1 db tojásfehérje

Elkészítés
Az összes alapanyagot jól összedolgozzuk, és a tésztát fóliába csomagolva legalább egy napig hűvös helyen érleljük. (Nálam három nap lett belőle, de semmi baja nem esett a tésztának.)

Az érlelés után a tésztát, enyhén lisztezett munkafelületen, kis részletekben nyújtjuk ki, kb. 2 mm vastagságúra, és különféle formákat szaggatunk belőle. Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük, tojássárgájával megkenegetjük, majd 175 ºC-ra légkeverésen előmelegített sütőbe téve, alul-felül állásra váltva, 5-7 perc alatt megsütjük. A folyamatot addig ismételjük, amíg a tészta el nem fogy. (Rengeteg mézeskalács lesz a tésztából, részemről a nyers tészta felét bedugtam a fagyasztóba.)

Fontos, hogy ne légkeveréses üzemmódban, hanem alul-felül álláson süssük a tésztát, különben kiszárad.
A díszítéshez a porcukrot és a tojásfehérjét habbá verjük és egy alkalmas eszköz segítségével (kinek mi válik be, ki kell tapasztalni: nylon zacskó egy apró lyukkal, habzsák mini lyukú véggel, vagy egy kis ecset) tetszés szerinti mintákat rajzolunk a mézeskalácsokra.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében