2024. április 26, péntek - Ervin

2017. Május 01. 13:00, hétfő | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Májusi programok a városi könyvtárban

Májusban is érdekes programokkal várja az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtár.

Május 2. (kedd) 9.30 óra - Rendezvényterem

• A születés hete jegyében kibővített betűbölcsi a Védőnői Szolgálat és a Nagycsaládos Egyesület szervezésében.

Május 4. (csütörtök) 17 óra

• A földrajzi szabadegyetemi előadássorozat keretében dr. Neszmélyi Emil előadása, Everest az északi útvonal címmel, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.Bevezetőt mond: Balla László alpolgármester.

Május 9. (kedd) 9-15 óráig - Rendezvényterem

• A Bács-Kiskun Megyei Pedagógiai szakszolgálat szakmai napja.

Május 9. (kedd) 16.45

• Könyvek klubja olvasókör. Téma: Miguel Angel Asturias Bikatánc.Vezeti dr. Szabó Imre filozófus.

Május 11. (csütörtök) 17 óra

• Bemutatják Szász András Határon átfolyó emlékezet című könyvét.Köszöntőt mond dr. Ónodi Izabella, a Művelődési- és Szociális Bizottság elnöke.

Május 13. (szombat)

• Szine-java klub. Vezeti Tarjányi Xénia művésztanár.

Május 16. (kedd) 10 óra

• Betűbölcsi. A városi könyvtár baba-mama klubja.

Május 17. (szerda) 16.30 óra

• Tóth Sándor Az Arany Horda alkonya, a Győztes csatáink című sorozat 3. kötetét a szerző ismerteti. Bevezetőt mond Kollár László képviselő.

Május 18. (csütörtök) 17 óra

• A Városalapítók Hete keretében Fekete Zsolt kiállítását Rosta Ferenc alpolgármester nyitja meg.

Május 19. (péntek) 15 óra – városháza díszterme

• Kiskunfélegyháza díszpolgárai - szerk. Kapus Béláné - című könyv bemutatója.

Május 25. (csütörtök) 17 óra

• A helyi ünnepi könyvhét programjai keretében bemutatják Borzák Tibor, Rokonom Petőfi című családtörténeti könyvét. A kötetet Borzák Márton háromszoros Red Dot-díjas grafikus tervezte. Meglepetésvendég egy Petrovics-leszármazott!A könyv a helyszínen kedvezményesen megvásárolható.

Május 27. (szombat) 8-12 óráig

• Gyermeknapi családi szombat délelőtt a könyvtárban.

Május 29. (hétfő)

• Tisztelgés Móra Ferenc bátyja, Móra István költő halálának 60. évfordulóján.12.15 órakor: Koszorúzás a Deák Ferenc utcai háznál,14.30 órakor: Koszorúzás és megemlékezés óbudai sírjánál.

Május 30. (kedd) 10 óra

• Betűbölcsi. A városi könyvtár baba-mama klubja. Vendég: Simonné Csányi Éva.
Címkék: könyvtár, programok

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi