2024. április 23, kedd - Béla

2017. Október 20. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztály

Gallyazási munkálatokat végeznek Kiskunfélegyházán

A nagy-, közép-, és kisfeszültségű szabadvezetéki hálózatok nyomvonalai mentén gallyazási munkálatokat végeznek, mely során a hálózatok biztonsági övezetébe nőtt fa vagy egyéb növényzet eltávolításra kerül.

A DÉMÁSZ Hálózati Elosztó Kft. értesíti a Tisztelt Lakosságot, hogy megbízásukból a Zöldfelület Kezelő Kertészeti Kft. munkatársai, mint szerződött gallyazó partner, a nagy-, közép-, és kisfeszültségű szabadvezetéki hálózatok nyomvonalai mentén gallyazási munkálatokat végeznek, mely során a hálózatok biztonsági övezetébe nőtt fa vagy egyéb növényzet eltávolításra kerül.

A munkavégzés várható kezdési időpontja: 2017. november 1. és 2018. április 30. között. (Időjárás függvényében)

A gallyazást a villamos művek, valamint a termelői, magán- és közvetlen vezetékek biztonsági övezetéről szóló 2/2013. (I.22.) NGM rendelet szabályozza.

A levágott ágak, gallyak a települések belterületéről 5 munkanapon belül elszállításra kerülnek, a külterületeken a munkavégzés helyszínén maradnak.

A gallyazó partner elérhetőségei:
Cég neve: Zöldterület Kezelő Kertészeti Kft.
Kontakt személy neve: Túri Tamás
Elérhetősége: + 36 30 799 49 57

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).