2024. április 19, péntek - Emma

2019. Április 10. 17:43, szerda | Helyi
Forrás: Ágoston Tibor

Kossuth-os sikerek Győrben

A Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Középiskolája és Kollégiuma április 6-án 10. alkalommal rendezte meg a névadójáról elnevezett Kossuth Kupát.

A kozmetikus és fodrászversenyre, 13 intézmény 178 tanulója, köztük tagiskolánk, a Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma tanulói neveztek. A résztvevő, mintegy húsz diákunk lelkesen, szabadidejüket nem kímélve készült a megmérettetésre, ahol két korosztályban, a 9-12 és a 13-14-esek között képviselték intézményüket. Az egész napos program az ünnepélyes megnyitóval kezdődött, azután sorakoztak föl a diákok a versenyszámok teljesítésére, amelynek során nagyon sok kiemelkedő, színvonalas munka született. Az eredményhirdetéskor a versenyszámok helyezettjei oklevelet és ajándékcsomagot vehettek át.

A versenyre a diákokat Nagyné Patkó Anikó, Téti Tímea, Losonczi Erika, Presztóczki Veronika, Szabóné Vincze Anikó, Benkóné Barcsa Nóra tanárok, szakoktatók és gyakorlati oktatók készítették fel.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

A Kossuth Kupán az alábbi eredményeket érték el a félegyházi diákok:

I. HELYEZETTEK:

Alkalmi smink készítés: Dömötör Dorina 13. osztály
Alaphajvágás kiemelt: Fülöp Levente 9. osztály
Estélyi frizura készítése élő modellen: Herczeg Eszter 14. osztály
Fonással készített utcai frizura élő modellen, vagy babafejen: Herczeg Eszter 14. osztály
Fonással készített utcai frizura élő modellen vagy babafejen: Szabó Lúcia 9. osztály
Menyasszonyi konty fésülése élő modellen: Mészáros Zita 13.osztály
Menyasszonyi konty fésülése élő modellen: Járvás Mercédesz 10. osztály

II. HELYEZETTEK:

Estélyi frizura készítése élő modellen - Fülöp Levente 9. osztály
Fonással készített utcai frizura élő modellen vagy babafejen: Kiss Viktória Noémi 12. osztály
Menyasszonyi konty fésülése élő modellen: Gál Éva Beatrix 10. osztály
Avant-garde élő modellen: Vas Mercédes 11. osztály

III. HELYEZETTEK:

Férfi modern klasszikus hajvágás: Szabó Csilla 10. osztály
Fonással készített utcai frizura élő modellen, vagy babafejen:Óndi Viktória 10. osztály
Avant-garde élő modellen: Bálint Alexandra Katalin 13.osztály

IV. HELYEZETT:
Fonással készített utcai frizura élő modellen, vagy babafejen: Ondó Diána 11. osztály

V. HELYEZETT:
Menyasszonyi konty fésülése élő modellen: Ondó Diána 11. osztály

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit