2024. április 24, szerda - György

2017. Május 24. 09:29, szerda | Helyi
Forrás: BAON

Könyv jelent meg a város díszpolgárairól

Az első díszpolgár megválasztásának 160. évfordulója alkalmából jelent meg Kiskunfélegyháza díszpolgárait bemutató kötet.

A könyvet pénteken ismerhette meg a nagyközönség. A hiánypótló, második bővített kiadást Kapus Béláné szerkesztette.

A díszpolgári címmel politikai, gazdasági, társadalmi, tudományos és művészi érdemeket ismertek el, illetve ismernek el, igazolva, hogy igenis lehet próféta valaki a saját városában – írja a bevezetőben a szerkesztő.

A könyv segítségével az adományozás sorrendjében ismerheti meg az olvasó Kiskunfélegyháza 42 díszpolgárának életútját és munkásságát.

Az is kiderült a kötetből, hogy az első díszpolgári címet Reményi Ede világhírű hegedűművész kapta, aki 1860. november 18-án adott hangversenyt Félegyházán. A koncert 85 forint 50 krajcáros bevételét a Petőfi-emléktábla létesítésére ajánlotta fel.

A tábla a Petőfi Emlékház falán látható.

Félegyháza díszpolgárai:

Reményi Ede, Tretfort Ágoston, Kossuth Lajos, Jókai Mór, báró Beniczky Ferenc, Fazekas Ágoston, dr. Holló Lajos, gróf Tisza István, gróf Apponyi Albert, Móra Ferenc, dr. Kiss István, Zámó Dezső, Holló László, Ágó József, dr. Magyari Béla, Kalmár Józsefné, dr. Mezősi Károly, Petőfi Sándor, Illésy István, Fekete János, Szántó Piroska, Tarjányi Ágoston, Tulit Péter, Zsivótzky Gyula, Stein Ernő, Balázs Áprád, Bittman Zsigmond, Kapus Béla, Huszka József, Morell Mihály, Fekete Pál, Juhász István, Haubner Károly, dr. Pásztor Ferenc, Fazekas Ágnes Blandina, Solti Károly, Toldy Jenő, Ficsór József, dr. Réczi László, Kerék Csaba, Stuhl József, dr. Marscha­lek György.

Címkék: díszpolgár

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi