2024. április 27, szombat - Zita

2016. Október 15. 16:00, szombat | Helyi
Forrás: eduline.hu

Könnyebb lesz nyelvvizsgát szerezni

A nyelvvizsga tesztek kiértékelése a diákok előnyére változik novembertől.

Nemsokára könnyebb lesz megszerezni a bizonyítványt! A diákok legnagyobb örömére újfajta értékelési rendszert vezet be az ELTE Origó Nyelvi Centrum, azaz a Rigó utcai nyelvvizsgaközpont.

"2016 novemberétől bevezetjük újfajta komplex értékelési rendszerünket. Ennek lényege, hogy ha a nyelvi írásbeli és szóbeli nyelvvizsgán is eléri a készségenként szükséges 40 százalékot, akkor a gyengébben sikerült fél vizsgát kompenzálni lehet egy erősebb másik féllel, ha a szóbelin és írásbelin mutatott teljesítmény átlaga eléri a 60 százalékot" - írja a nyelvi centrum. Ez azt jelenti, hogy a gyengébb - de készségenként legalább 40 százalékosra teljesített - szóbelit ki lehet javítani egy erősebb írásbelivel, vagy fordítva, egy nem elég jól sikerült írásbelit lehet kompenzálni egy erősebb szóbelivel.

Az új rendszer novemberben indul, és kizárólag csak a komplex vizsgákon használják majd - írja az Eduline.

Címkék: elte, komplex, Nyelvvizsga

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi