2024. április 16, kedd - Csongor

2019. Március 16. 09:26, szombat | Helyi
Forrás: Bense Zoltán

Kiváló matekosok a Batthyány-iskolások

A Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola évek óta kap meghívást a kecskeméti Katona József Gimnázium Nyílt matematika háziversenyére.

Néhány, az előző években sikeres versenyeredményt felmutató diákunkat név szerinti meghívással is megtiszteli a gimnázium reál munkaközösség vezetője.

A Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7-8. évfolyamáról idén 14 fő indult ezen a versenyen, amelyet ebben a két évfolyamban hirdetnek meg.

Az eredményhirdetésre 2019. február 12-én került sor. Évfolyamonként 8 tanulót hívtak meg, s ezek közül a hetedikeseknél 3 tanuló a félegyházi Batthyány iskola diákja volt.

Oláh-Marcényi Balázs 1., Kis Domonkos 2., míg Flóring Balázs 8. helyezést ért el, mindhárman a 7.m osztály tanulói.

Felkészítő tanár: Rádiné Petróczi Márta

Az esemény hivatalos részét követően a díjazott versenyzőket és kísérőiket társasjátékokkal, térbeli logikai fejtörőkkel, 3D-s nyomtatási lehetőséggel és büfével marasztalták. A délután remek hangulatúra sikerült.

Lejegyezte: Bense Zoltán, batthyanysuli.hu

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.

2024. Április 16. 16:36, kedd | Helyi

Összeütközött két gépkocsi az 5-ös főúton

Kiskunfélegyháza határában akadályozza a forgalmat a baleset.

2024. Április 16. 12:38, kedd | Helyi

Nemzetközi zongoraversenyen bizonyítottak

Elek Janka és Elek János négykezes formációját Kiemelt Arany fokozattal díjazták.

2024. Április 16. 09:26, kedd | Helyi

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak: beborul az ég, és többfelé kell esőre, akár zivatarra is készülni.