2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Május 26. 06:58, hétfő | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Kitüntették legjobbjainkat

Nagyszabású programsorozattal emlékezett idén is városalapító őseire Kiskunfélegyháza. A hagyományokhoz híven ez alkalommal vehették át a városi szintű elismeréseket legkiválóbbjaink.

Ünnepi szentmisével kezdődött május 25-én a városalapítók napi programsorozat központi rendezvénye az Ótemplomban. Az ünnepi képviselő-testületi ülés keretében vehették át a városi szintű kitüntetéseiket legkiválóbbjaink. Az elismeréseket Kapus Krisztián polgármester adta át a városháza dísztermében. Az ünnepi műsorban közreműködött a Cantati Giovanni kamarakórus, a Kiskun Alapfokú Művészetoktatási Intézmény diákjai, valamint Kátai Tibor és tanítványai.

Kitüntető címek:
„Kiskunfélegyháza Város Díszpolgára”: Kerék Csaba ny. pedagógus, Stuhl József ny. pedagógus (posztumusz).
„Kiskunfélegyházáért” kitüntető cím: Kapus Béláné ny. iskolaigazgató.
„Petőfi Emlékérem”: Deli József ny. honvéd ezredes, Mayer Lászlóné ny. pedagógus.
„Kiskunfélegyháza Város Ifjúságának Neveléséért”: Dorogi Sándorné ny. pedagógus, Mészáros Gyuláné pedagógus (Darvas J. Ált. Isk.).
„Kiskunfélegyháza. Város Közművelődéséért”: Miklya Luzsányi Mónika író, szerkesztő, publicista.
„Kiskunfélegyháza Város Közszolgálatáért”: Szlávikné Kasza Margit Polg. Hiv. Pénzügyi oszt. vezető-helyettes.
„Kiskunfélegyháza Város Szociális Ellátásáért”: Pintér Lászlóné vezető gondozó – Szivárvány Szem. Gond. Ny. Intézmény.
„Kiskunfélegyháza Város Sportjáért”: Fazekas Lajos maratoni futó, Korponai Zoltán asztaliteniszező – Félegyházi Asztalitenisz Sport Iskola.
„Kiskunfélegyháza Város Művészeti Tevékenységéért”: Frigyesi Tünde balett mester, Gergely Erzsébet ének pedagógus – Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola.
„Kiskunfélegyháza Város Roma Közösségéért Végzett Munkáért”: Terbe Tiborné dajka – Bankfalui Óvoda.
„Kiskunfélegyháza Város Közbiztonságáért”: Marcényi Csaba ny. köztisztviselő – Petőfi S. Polgárőr Egyesület elnöke.
„Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testülete Elismerő Oklevele”:
Bujdosó Imréné Megbecsülés Klub vezetője, Dongó Jakab vőfély, Fábián József pedagógus – Darvas J. Ált. Iskola, Vitéz G. Nagy János ny. honvéd őrnagy, Dr. Kurth Endre Csaba háziorvos, Márton Györgyné óvodapedagógus – Darvas téri Óvoda, Nagy Zsolt pedagógus – Móra F. Gimnázium, PARAKLETOS Könyvesház, Plain-Rock Egyesület, Pototzky Antal István repüléskutató mérnök-tábornok, Rácz Éva Rózsa vállalkozó, Riskó Eszter óvodapedagógus – Móravárosi Óvoda, Sebők János uszodamester, Tóth Pál karbantartó – Darvas J. Ált. Iskola, Turcsányiné Kertész Ilona – tanító – Darvas J. Ált. Iskola.

Ugyancsak az ünnepség keretében kapták meg okleveleiket a X. Helyismereti vetélkedő legjobban teljesítő csapatai.
A vetélkedő összesített eredménye:
Harmadik helyezést elért csapatok tagja:
Bálint Levente, Barna-Pap Adrián, Hudák János
(Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
felkészítő tanár: Lénártné Szikszai Anikó)
Kovács Adrienn, Sárkány Henrietta
(Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán utcai Általános Iskolája
Kéri Dénes, Kutasi Lilla, Tóth Judit
(Constantinum Nevelési-Oktatási Intézmény
felkészítő tanár: Kovács Sándor Gábor)

Második helyezést elért csapatok tagjai:
Bakó Liza, Tulkán Gitta, Pallagi Nóra
(Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Dózsa György Általános Iskolája
Felkészítő tanár: Czigányné Forgó Zsuzsanna)
Fricska Dorottya, Kőrösi Dániel, Varga Dorina, Horváth Márk
Felkészítő tanár: Drozdik Márta)
Biczók Boglárka, Mészáros Lili, Kelemen Fanni, Csányi Dóra
(Móra Ferenc Gimnázium
felkészítő tanár: Kissné Fekete Éva)

Az első helyezést elért csapatok tagjai:
Doktor Emese, Kiss Noémi, Besze Boglárka
Görög Vivien, László Klaudia, Fazekas Bence
Gyöngyösi Ráhel, Sánta Enikő, Keserű Fanni
(Móra Ferenc Gimnázium)
A vetélkedő szervezője a Kiskun Múzeum és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ volt, de emellett a Magyar Nemzeti Levéltár Kiskunfélegyházi Részlege, a Szakmaközi Művelődési Ház, a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal, a Kiskunfélegyháza Ifjúságáért Egyesület és a Kiskun Múzeum Baráti Köre segítette a vetélkedő megvalósítását.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból