2024. április 26, péntek - Ervin

2018. November 24. 14:21, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Kiállítással egybekötött könyvbemutatót tartottak a Holló László Képzőművész Kör kiállítótermében

Vedres-Nagy Ibolya és Vedres Ferenc „Fa és Forgács” címmel megjelent kötetét egy baráti összejövetel keretében mutatták be november 23-án a Holló László Képzőművész Kör kiállítótermében.

A könyvbemutatón egyúttal a megjelentek megtekinthették Bánkúti Emese - aki Ibolya és Ferenc könyveinek illusztrátora - alkalmi kiállítását.

A baráti összejövetelen Rátkai Zsuzsanna beszélgetett a vendégekkel, akik verseket és novellarészleteket olvastak fel a kötetből.

Vedres Ferenc Kiskunhalason született, majd Kiskunfélegyházán, a Mezőgazdasági Technikumban szerezte meg érettségi bizonyítványát. Később - a felsőfokú tanulmányait befejezve -
dolgozott is városunkban.

Első versét ötödikes korában írta, mely meg is jelent nyomtatásban a Magyar Ifjúságban.
Ezt követően rendszeresen megjelentették alkotásait a lapban. Sőt emellett a helyi és megyei lapok hasábjain is közölték verseit. Miután nyugdíjba vonult, addigi írásait kötetbe rendezte és szerencsére talált vállalkozót a könyv kinyomtatására is.