Hírek
2018. Június 26. 11:10, kedd |
Helyi
Forrás: -Szerk.-
Két kisplasztikával készült Szűts Tamás a Magyar Szobrászat Napjára
A tavalyi nagysikerű első Országos Kisplasztikai Tárlat után, a Stefánia Palotában idén ismét megrendezték immár egy hosszabb kiállítás keretében a Magyar Szobrászat Napját május 29-én.
A félegyházi alkotóművész Szűts Tamás közel negyven élvonalbeli szobrászművésszel együtt adtak rangot részvételükkel a II. Országos Kisplasztikai Tárlatnak a Magyar Szobrászat Napja alkalmából, és kiállításukkal folytattak egy tavaly elindított új mozgalmat annak érdekében, hogy a Festészet Napjához hasonlóan országos eseménysorozattá tegyék a kortárs magyar szobrászművészet legnagyobb seregszemléjét a Magyar Szobrászat Napját.

Szűts Tamás: Se vele, se nélküle
A látványos kiállítást Wohlmuth István a Belváros-Lipótváros kulturális referense nyitotta meg. A jó hangulatról Major Bettina handpan-művész, valamint a szekszárdi Lajvér Borház különleges minőségű borai gondoskodtak.
A nagyközönség körében rendkívül népszerű, két éve tisztán civil kezdeményezésre és a Honvédelmi Miniszter fővédnökségével megnyílt a Stefánia Szoborpark, a Főváros innovatív kiállítóhelye is. A Szoborpark Tavaszi és Őszi Tárlatai, melyek évente két országos kiállítás keretében, 6 hónapon keresztül mutatnak be nagyméretű alkotásokat, a magyar köztéri szobrászművészet legfontosabb, sőt egyedüli seregszemléi. A Szoborpark Tavaszi Tárlata most is tart és szeptemberig várja látogatóit ingyenesen a Városliget mellett a Stefánia Palota - Honvéd Kulturális Központ gyönyörű parkjában.

Szűts Tamás: Az idő ellop eltemet
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 15:35, csütörtök | Helyi
Rokon népek zenéje városunkban – Üzbegisztáni és karakalpak népzenészek vendégjátéka
2025. December 11. 12:16, csütörtök | Helyi
Két autó karambolozott Kunszállásnál
Lezárták az 5401-es út érintett szakaszát a baleset miatt.
