2024. április 27, szombat - Zita

2018. December 21. 14:36, péntek | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Karácsonyvárás a petőfiszállási iskolában

A Petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskolában igyekeznek meghitt adventi időszakot teremteni a diákoknak.

Az iskolában számos hagyományt alakítottak ki az elmúlt évek során.
A főbejáratnál elhelyezett adventi koszorú első gyertyájának meggyújtásával veszi kezdetét az ünnepi készülődés.

Hétfőn reggel a 3. gyertya is fellobant. A 3. osztályosok éneke tette még szebbé ezt az alkalmat.

Az iskola vezetősége fontosnak érzi, hogy a diákok az adománygyűjtésben is részt vegyenek. Nemcsak ajándékok gyűjtésével, de azok elkészítésével is igyekeznek segíteni.
Az elmúlt hetekben az aprók és nagyok is lázasan dolgoztak. A pedagógusok díszeket „varázsoltak” az iskolai karácsonyfára, termeket díszítettek a gyerekekkel. A kicsik és a fiúk Luca-búzát ültettek, a nagyobbacska lányok Luca-cédulákat készítettek. A technikai dolgozók az udvar és a bejárat szépítésén fáradoztak. Az osztályfőnökök irányításával ajándékok készültek a családoknak.

Az utolsó napon kerül megrendezésre a karácsonyi ünnepség a Faluházban, mely az ünnepi időszak legjelentősebb eseménye. A település jellegéből fakadóan szoros kapcsolat van az általános iskola és az óvoda között. A karácsonyi ünnepség aktív résztvevői az ovisok. Ilyenkor meghívják a szülőket és mindazokat, akik támogatták az év során az iskolát.

Apró ajándékkal köszönik meg segítségüket. Az osztályközösségek az utolsó tanítási napon külön is ünnepelnek.

„Gyertek, gyertek, gyújtsunk fényt,
pici gyertyalángot,
várjuk együtt örömmel,
az eljövő karácsonyt.”

A képeket Balla Katalin tanárnő, a cikket Lőrincz Hajnalka iskolavezető készítette.

Címkék: Petőfiszállás