2024. április 25, csütörtök - Márk

2017. Június 07. 14:30, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Jutalmazták a céltudatos üveggyűjtést és a segíteni akarást

Óriási sikerrel zárult a Csongrádi Víz- és Kommunális Kft. által meghirdetett, május 14-én lezáruló Életmentő Üveg akció.

Az akció célja a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése mellett a jelentős mennyiségű üveghulladék összegyűjtése volt. A hulladékgyűjtőket városunk több pontján - Gorkij utcai parkolóban, a Petőfi lakótelepen a szoborparkban, a Vasas pálya parkolójában, a Mikszáth Kálmán utcai víztoronynál, a Halasi és a Dózsa György utca, illetve a Nefelejcs és a Platán utca sarkán – helyezte el az akciót meghirdető szolgáltató.
A gyűjtésben részt vevők sorsolás útján értékes ajándékokat nyertek, de a legfőbb, közösen elérhető cél egy teljesen automata életmentő defibrillátor volt, melyet az akciót szervező szolgáltató az összegyűjtött üvegek értékesítéséből befolyt összegből vásárol meg, és ajándékoz városunknak. A rendkívül egyszerűen kezelhető, de az adott pillanatban életet mentő készülék hamarosan a félegyházi buszpályaudvaron lesz majd elhelyezve.
A lelkes diákok pedig a mai napon (június 7-én) vehették át a szorgalmas gyűjtésért és az erről tanúbizonyságot tevő szelfik beküldéséért jutalmukat Balla László és Rosta Ferenc alpolgármestertől.

Mozi belépőt nyertek a június 13-ai 10 órakor kezdődő Énekelj! c. családi animációs filmre:

• Batthyány Lajos Általános Iskola 1/A. osztálya
  • Batthyány Lajos Általános Iskola 2/A. osztálya
  • Darvas József Általános Iskola 1/A. osztálya
  • József Attila Általános Iskola 1/A. osztálya
  • Göllesz Viktor Általános Iskola 5. osztálya
  • Göllesz Viktor Általános Iskola Autista „B” csoportja
  • Platán utcai Általános Iskola 2/A. osztálya
  • Platán utcai Általános Iskola 1/B. osztálya

Strand belépőt nyertek (amely 2018. június 15-éig felhasználható)

• Batthyány Lajos Általános Iskola 3/Z/2 osztálya
  • Batthyány Lajos Általános Iskola 3/A osztálya
  • Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola 10. B osztálya
  • Platán utcai általános Iskola 3/B. osztálya

Múzeumi időutazó foglalkozást nyertek

• József Attila Általános Iskola 5/A osztálya
  • Platán utcai Általános Iskola 6/A. osztálya
  • Platán utcai Általános Iskola 7/A. osztálya

Egyéni nyertesek:

• Terjék Tímea – Rózsakert Vendéglő (étkezési utalvány)
  • Sárkány János – Termál Bisztró (étkezési utalvány)
  • Iványi Tamás – Sirius Club (étkezési utalvány) ajándékát nyerték

Gratulálunk a nyerteseknek! Köszönjük az életmentő üvegeket!