2024. április 28, vasárnap - Valéria

2024. Március 24. 07:41, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

Jön a zápor és a viharos szél

Várható időjárás az ország területén vasárnap éjfélig.

Északnyugat felől csökken a felhőzet, és a gomolyfelhő-képződés mellett több órára kisüt a nap. Főleg a Dunántúlon előfordulhatnak erősebben felhős időszakok. Szórványosan valószínű zápor, a dunántúli és északkeleti vidékeken helyenként zivatar is kialakulhat.

A nyugatias szelet több helyen élénk lökések kísérhetik, de záporok, zivatarok környezetében átmenetileg megerősödhet, sőt viharossá fokozódhat a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 12, 13 fok körül alakul. Késő estére 2 és 8 fok közé hűl le a levegő – írják a HungaroMet oldalán.

(Fotó: met.hu)

Változóan felhős lesz az ég. A csapadékgócok száma fokozatosan csökken, az éjszaka második felében legfeljebb elvétve valószínű zápor. A szélvédett délnyugati és északkeleti tájakon foltokban pára, köd képződhet. Az északnyugati szél csak kevés helyen élénkül meg főként a középső országrészben.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +5 fok között alakul, a kevésbé felhős, szélvédett tájakon gyenge fagy is előfordulhat.

(Fotó: met.hu)

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi