2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Június 28. 12:48, szerda | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

Ismét megrendezik Bugacon a pásztorkutyák seregszemléjét

2017. július 2-án Bugacon, a Karikás csárda mellett kerül megrendezésre a Magyar pásztorkutyák országos és nemzetközi kiállítása.

Valamennyi magyar pásztorkutyafajtával találkozhatnak az érdeklődők a Magyar Pásztorkutyák Találkozóján vasárnap 9:30 órától Bugacon, ahol a tenyésztők minden fajtából a legszebb példányokat sorakoztatják fel. A programsorozat keretében a XX. Magyar Országos Terelő Bajnokság 3. minősítő fordulóját is megrendezik.

Program:

8:00 Regisztráció kiállítók és versenyzők részére

9:30 Ünnepélyes megnyitó

10:00 Bírálatok kezdete
Terelési Képesség Vizsga (MEOESZ, FCI)
Kuvasz és Pumi Speciális CAC kiállítások a tenyésztői szervezetek rendezésében
CAC és Klub győztes címek kiadása

15:00 Best in Show program
Fajtánként legszebbnek választott kutyák felvonultatása, Bugac legszebb pásztorkutyájának kiválasztása
Terelési verseny eredményhirdetése

Kiegészítő programok:
Varga Mihály mesemondó és népzenész szórakoztatja a vendégeket, lovaskocsik pusztai kirándulást nyújtanak idegenvezetéssel az érdeklődőknek, gyermekeknek kézműves foglalkozások.
A szomjazókat várja a büfé, a Karikás csárdában pedig mindenki találhat ínyére való ételt és ital.

Címkék: Bugac, pásztorkutyák

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból