2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Június 28. 12:45, szerda | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

Idén is kétséges, hogy lesz-e Nyeregszemle

Úgy fest, hogy ismét várniuk kell még a Nyeregszemlére a lovas lét kedvelőinek. Igaz, tavaly az időjárás miatt tolódott el, idén azonban a támogatás hiánya okozza a gondot.

Idén, július 7-e és 9-e között a kiskunfélegyházi Parkerdőben került volna megrendezésre Magyarország egyik legnagyobb lovas fesztiválja.

Szomorú, hogy a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is el kell halasztaniuk a rendezvényt a szervezőknek.

"Magunk sem gondoltuk volna, hogy megtörténhet, ami most történik: az idei július 7-8-9-re szervezett Nyeregszemlét sajnos el kell halasztanunk.

Ennek prózai oka a pénz, pontosabban annak hiánya.

Három pályázatot adtunk be a rendezvényt megfinanszírozandó:

• ezek közül egyet már elkaszáltak, ezt a napokban tudtuk meg;
  • egy másikról az elmúlt héten hoztak döntést, de hogy milyent, mi még nem tudjuk;
  • egy pedig nyert, ám hogy pontosan mikor fizetik ki, azt maga a pályázatot elbíráló szerv sem tudta megmondani.

Viszont nekünk szervezőknek guruló forintokra van szükségünk ahhoz, hogy meg tudjuk venni a lovaitoknak a szénát, hogy kifizessük a hangosítást, hogy biztosítsuk a munkaerőt a lókikötők megépítéséhez, hogy meg tudjuk venni a nyomtatványokat a jegyárusításhoz, hogy kifizessük a fellépőket és hogy egyáltalán meg tudjuk hirdetni a rendezvényt. (A saját költségeinkről már nem is szólva.)

Így hát kénytelenek voltunk úgy dönteni, elhalasztjuk a rendezvényt mindaddig, amíg meg nem érkezik az annak megszervezésére elnyert összeg és ha itt lesz az egyesületünk számláján, akkor majd veletek együtt kitaláljuk, hogy mikor és miként tartsuk meg a Nyeregszemlét." - olvasható a nyeregszemle.hu oldalon.

A kifejezetten lovas hagyományokra épülő programsorozat célja az lenne, hogy a Kárpát-medence lovasai évente egyszer találkozzanak, valamint, hogy a nagyközönség is számára is bemutatásra kerüljön a ló és az ember harmonikus kapcsolata.

Tavaly az időjárási körülmények miatt kellett lefújni a nagy múltú Nyeregszemlét.

Címkék: lovasok, Nyeregszemle

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból