2024. április 27, szombat - Zita

2024. Március 26. 08:19, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Húsvét - Óva intenek az élő állat ajándékozásától az állatvédők

Óva int élő állat húsvéti ajándékozásától az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület.

Az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményükben hangsúlyozták, hogy csak felelős állattartó válassza az élő állatot ajándéknak, vállalva, hogy az állat egész életén át gondoskodik majd róla.

Seres Zoltán, az egyesület vezetőjének tapasztalata az, hogy a kisállat ünnepek után legtöbbször megunt teher marad, és a jövevényektől sokan durva módon próbálnak megszabadulni - írták, rámutatva: gondot okozhat az állat táplálása, a lakást piszkító szőrzet, a rendszeresen keletkező ürülék, az állat szőrére vagy tollára ezeken felül egyre többen allergiásak is.

A házi kedvenc önálló életre képtelen, kidobása súlyos bűncselekmény - hangsúlyozták az állatvédők, nyuszinézésre az állatsimogatókat javasolva.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok