2024. május 6, hétfő - Ivett

2019. Június 21. 12:46, péntek | Helyi
Forrás: Szerk.

Hogy Ricsi is fára mászhasson … !

A Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány Jótékonysági Családi Pikniket szervez július 7-én (vasárnap) a Kiskun Múzeumban.

A piknik részleteiről Papp Anett, a Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány „anyukája” nyilatkozott lapunknak:

- A Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat munkatársa által ismertem meg a 3,5 éves Ricsit, akit édesanyja egyedül nevel. Oxigénhiánnyal született, agyhártyagyulladással küzdött és csak segédeszközzel tud járni. Édesanyja Szegedre, Budapestre viszi gyógytornára. Szinte azonnal egy közös összefogás keretében az IBV Hungária Kft.-vel közösen felajánlottuk segítségünket nekik. Az IBV dolgozói már hetek óta gyűjtik a műanyag kupakokat Ricsinek. Így kerekedett ki a Jótékonysági Családi Piknik gondolata is, amely már második alkalommal kerül megrendezésre a Kiskun Múzeumban 2019. július 7-én, vasárnap délután.

Anett azt is elárulta, hogy igazán színes programok várják a családokat. 17:00 órától a Pom-Pom Zenekar interaktív, zenés gyermekműsora várja a kicsiket, 18:00-tól pedig Vastag Csaba szórakoztatja egy koncerttel a szülőket. Ezek mellett lesznek népi fajátékok, csillámtetoválás, a Kiskunfélegyházi Kutyaiskolának köszönhetően kutyasimogató.

Jegyek már kaphatóak a Tourinform Irodában, de megvásárolhatók Papp Anettnél személyesen is.

Támogatói jegyárak:

• 4 – 12 éves korig: 500 Ft/fő
  • Felnőtt jegy: 1.700 Ft/fő
  • Páros felnőtt jegy: 1.500 Ft/fő
  • 3 éves korig ingyenes

Kupakgyűjtési pontok:

• IBV Hungária Kft.
  • Varrókuckó Kézműves Varroda
  • Torony ABC

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból