2024. április 23, kedd - Béla

2018. December 02. 15:06, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Advent 1. vasárnapja - 2018. december 2.

1. Hétfőn Xavéri Szent Ferenc emléknapja, csütörtökön Szent Miklós püspök emléknapja, pénteken Szent Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja, szombaton pedig a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának főünnepe lesz.

2. Ma Advent első vasárnapja van. Használjuk ki a karácsonyi készület idejét, hogy az őszinte bűnbánat és a jócselekedetek által valóban ünnepi díszbe öltöztethessük lelkünket, s a Jézussal való találkozás öröme tegye teljessé készületünket.

3. Az adventi időszakban hétköznaponként reggel 6 órakor és (hétfő kivételével) este ½ 6-kor lesznek a szentmisék. Szeretettel hívnak mindenkit a hajnali RORATE-misékre, hogy közös imádsággal és a kegyelmi ajándékok vételével indíthassuk a karácsonyi készület napjait. A hajnali misék előtt 5 óra 25-től szentségimádást tartanak és szokás szerint elimádkozzák az irgalmasság rózsafüzérét.

4. A héten folytatják a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtést templomunkban, hogy minél több és tartalmasabb csomagot tudjunk összeállítani a rászoruló családoknak.

5. Szeretettel hívják a testvéreket a ma ½ 12-kor kezdődő adventi keresztállításra a Petőfi szobor előtti térre.

6. Ma délután ½ 5-től imaóra lesz a papi és szerzetesi hivatásokért.

7. Hétfőn ½ 6-kor Bibliaóra vár minden érdeklődőt a Jókai utcai Közösségi Házban.

8. Hétfőn este ½ 7-kor tartják a Szent József Kör gyűlését a Közösségi Házban.

9. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai utca 1. szám alatti Karitász bolt. Szeretettel várják az érdeklődőket.

10. December 6-án, csütörtökön elsőcsütörtök lesz, a betegeket otthonaikban felkeresik.

11. December 7-e, péntek elsőpéntek, szokás szerint 24 órás szentségimádással.

12. December 8-án, szombaton este 5 órakor adventi gyertyagyújtás lesz a polgármesteri hivatal előtt. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

13. Ugyancsak szombaton, az esti szentmise keretében ünnepelik a Szent Mónika Közösség megalakulásának 25. évfordulóját. Szeretettel hívnak mindenkit erre a szép, ünnepi alkalomra.

14. Az adventi lelkigyakorlatot december 17-én, 18-án és 19-én reggel 6 órakor a Roráte-mise keretében tartják. A triduum előadója Seffer Attila kiskőrösi plébános úr lesz.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.