2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2018. Október 21. 11:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi 29. vasárnap - 2018. október 21.

1. Hétfőn Szent II. János Pál pápa emléknapja, kedden Kapisztrán Szent János áldozópap emléknapja, csütörtökön pedig Szent Mór püspök emléknapja lesz.

2. Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaóra lesz a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

3. A Jókai u. 1. szám alatti Karitász bolt a jövő héten csak pénteken lesz nyitva.

4. A Szent Mónika Közösség csütörtökön délután 4 órakor tartja a gyűlését a Közösségi Házban. A szombat esti szentmisét a Szent Mónika Közösség szándékára mondják.

5. Október 28-án, jövő vasárnap este lesz a Szent József Kör, vagyis a keresztény édesapák körének a szentmiséje, hétfőhöz egy hétre pedig este ½ 7-kor lesz a Szent József Kör gyűlése a Közösségi Házban.

6. Októberben hétfő kivételével minden nap az esti szentmise előtt elimádkozzák a Rózsafüzért a templomban. Mindenkit szeretettel hívnak, hogy közös imádságunkkal kérjük a Szűzanya közbenjárását egyházunkért, hazánkért, papjainkért, családjainkért és templomi közösségünkért.

7. Szeretettel bíztatják azokat a felnőtteket, akik még nem voltak elsőáldozók vagy bérmálkozók, esetleg nincsenek megkeresztelve, hogy jelentkezzenek a plébánián vagy a plébánosnál, hogy számukra is biztosíthassák a lehetőséget a szentségek felvételére.

8. Sírszentelések lesznek november 1-jén az Alsótemetőben, november 2-án pedig a Felsőtemetőben, délután 2 órától. Akik szeretnék hozzátartozóik sírjait megszenteltetni, azok a plébániahivatalban iratkozhatnak fel.

9. A mai perselygyűjtés összegét a missziók javára juttatják el.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.