2024. május 7, kedd - Gizella

2018. Szeptember 16. 10:36, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi 24. vasárnap - 2018. szeptember 16.

1. Csütörtökön a koreai vértanúk emléknapja, pénteken pedig Szent Máté apostol és evangélista ünnepe lesz.

2. Szeptember 17-én, hétfőn este ½ 6-kor Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

3. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai utca 1. szám alatti Karitász bolt. Szeretettel várják az érdeklődőket.

4. Szeptember 18-án, kedden este 7 órakor képviselő-testületi gyűlés lesz a plébánián. Szeretettel kérik az egyházközség képviselőit, hogy lehetőség szerint tegyék szabaddá magukat erre az alkalomra.

5. Szeptember 23-án, jövő vasárnap avatják és szentelik fel a plébánia udvarán kialakított Mária-kertet. Délután 4 órakor a budapesti Jézus Szíve templom kórusa ad hangversenyt az udvaron (vezényel: Rónaszéki Tamás hegedűművész, karnagy), majd ezt követően szabadtéri mise keretében szentelik meg a Szűzanya szobrát és a körülötte kialakított imakertet. A kertben elhelyezték a régi áldoztatórács darabjait és a templomból valamikor kikerült hála-táblákat is. Jövő vasárnap a Kalmár kápolnában és este a templomban már nem lesz külön szentmise. Szeretettel hívnak és várnak mindenkit!

6. Jövő évi naptárak és kalendáriumok már megvásárolhatóak a templom kijáratánál.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.