2024. május 7, kedd - Gizella

2017. November 19. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi 33. vasárnap – 2017. november 19.

1. Kedden a Boldogságos Szűz Mária templomban való bemutatásának emléknapja, szerdán Szent Cecília szűz és vértanú emléknapja, pénteken a vietnámi vértanúk emléknapja, szombaton pedig Alexandriai Szent Katalin szűz és vértanú emléknapja lesz.

2. A vasárnapi perselyadományokkal a Katolikus Karitász munkáját kívánják segíteni.

3. A szentmise után Szent Erzsébet kenyereket osztanak annak jeléül, hogy magukkal vigyék Szent Erzsébet jótékonykodó szeretetének lelkületét. Kérik, vigyenek azoknak az idős, beteg családtagoknak és szomszédoknak is belőle, akik nem tudtak elmenni ma a templomba.

4. Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaórát tartanak a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

5. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Karitász bolt Jókai utca 1. szám alatti helyisége. Szeretettel várják az érdeklődőket.

6. November 26-án, jövő vasárnaptól elindítják a templomban a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtést. Az adományokat a sekrestyében vagy a plébánián lehet leadni.

7. November 23-án, csütörtökön délután 4 órakor lesz a Szent Mónika Közösség gyűlése a Közösségi Házban. Ide az édesanyákat várják szeretettel. Szombaton az esti szentmise a Szent Mónika Közösség szándékára lesz bemutatva.

8. November 25-én, jövő szombaton délután 5 órától szentségimádást tartanak a templomban. Ezzel bekapcsolódnak az Eucharisztikus Világkongresszus országos készületébe. Mindenkit szeretettel hívnak.

9. November 26-án, jövő vasárnap az esti szentmise a Szent József Kör szándékára lesz bemutatva.

10. November 30-án, csütörtökön este 6 órakor hangversenyt tart a templomban a világ élvonalába tartozó In Medias Brass fúvós quintett. A belépés ingyenes. Minden érdeklődőt szeretettel várnak erre a különleges és egyedi alkalomra

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

Címkék: Ótemplom

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból